czwartek, 23 maja, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Czy biżuteria dentystyczna jest bezpieczna?

Większość osób dba o zęby, lecząc je, wybielając, wszystko po to, aby mieć piękny i zdrowy uśmiech. Co, jednak kiedy jest się bardziej wymagającym i chciałoby się ozdobić zęby biżuterią dentystyczną? Czy takie ozdoby nazębne są bezpieczne?

Czym jest biżuteria dentystyczna?

Biżuteria dentystyczna to nazębne elementy ozdobne wykonane ze złota, białego złota, kryształów oraz diamentów, które mocuje się do powierzchni zębów. Biżuteria nazębna tak została stworzona, by można ją było zamocować do zębów naturalnych, a także tych odbudowanych protetycznie oraz do licówek. Klienci najczęściej chcą mieć je zamocowane na górnych jedynkach, dwójkach lub trójkach.

Najpopularniejszą formą biżuterii dentystycznej są aktualnie klejnoty nazębne, czyli kryształki oraz diamenciki o różnych kolorach i kształtach. Moda nakładania biżuterii nazębnej przybyła do Europy ze Stanów Zjednoczonych i coraz częściej jest formą nadania sobie stylu. Jeśli więc chce się zostać zauważonym, jest to bardzo dobry sposób. Biżuterię dentystyczną otrzymasz w firmie Twinkles w szerokim asortymencie.

Jak wygląda procedura nakładania biżuterii dentystycznej?

Sama procedura jest prosta i trwa około 20 minut. To jednak zabieg z pogranicza stomatologii, kosmetologii i medycyny estetycznej, aby przeprowadzić go w odpowiedni sposób, należy zwrócić się do gabinetu stomatologicznego.

Po oczyszczeniu zęba przyklejona zostaje do niego biżuteria, wykorzystując materiał adhezyjny. Ząb zostaje naświetlony specjalnym niebieskim światłem, zabieg nie trwa długo, natomiast naklejona biżuteria utrzymuje się na zębie od 6 do 12 miesięcy.

Czy zabieg z biżuterią dentystyczną jest bezpieczny?

Zabieg osadzenia na zębie biżuterii dentystycznej jest bardzo popularny, między innymi, dlatego, że jest bezpieczny i tani. Poza tym jest on w pełni odwracalny, nieuszkadzający zębów. Inaczej dzieje się w przypadku innych zabiegów, na przykład tatuażu, czy piercingu.

Biżuteria dentystyczna jest płaska, nie odczuwa się więc specjalnie zmiany po przyklejeniu jej do zęba. Zabieg jest zupełnie bezbolesny, a i koszt niewielki. Jeśli zatem stwierdzi się, że biżuterię dobrze byłoby zmienić, ściąga się ją bez żadnych konsekwencji, oczywiście w gabinecie stomatologicznym.

Przeciwwskazania do biżuterii nazębnej

Z pewnością przeciwwskazaniem będzie alergia na metal wykorzystywany do produkcji biżuterii.  Takie alergie zdarzają się rzadko, niemniej jeśli jest się uczulonym na nikiel, warto poinformować o tym swojego stomatologa.

Kolejnym przeciwwskazaniem mogą być podrażnienia błony śluzowej i nadżerki pojawiające się w kącikach ust.

Jeśli chcesz, aby biżuteria nazębna wyglądała estetycznie, zadbaj najpierw o zęby. Pamiętaj, że biżuteria dentystyczna powinna być przyklejana na zdrowym zębie.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY