środa, 22 maja, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Czy depilacja laserowa twarzy ma sens

Nie da się ukryć, że depilacja laserowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ulega bowiem wątpliwości, że zbędne i nadmierne owłosienie nierzadko odbiera nam pewność siebie. Depilować laserowo można różne obszary. Wiele osób decyduje się na depilację laserową twarzy. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na tego rodzaju rozwiązanie?

Czym jest depilacja laserowa?

Zanim zdecydujemy się poddać depilacji laserowej, należy dowiedzieć się, czym właściwie depilacja laserowa jest. Otóż okazuje się, że to nic innego jak eliminacja niechcianego owłosienia przy pomocy wiązki lasera. Jak działa taka wiązka? Otóż wiązka ta wnika w głąb skóry, działając destrukcyjnie na cebulkę włosa oraz na jej korzenie.

Warto zaznaczyć, że jest to jedna z najpopularniejszych metod depilacji. Jeżeli zależy nam jednak na w miarę trwałych oraz przede wszystkim satysfakcjonujących efektach, depilacja laserowa musi być powtórzona.

Najczęściej zaleca się kilka zabiegów wykonywanych w odstępie kilku tygodni. Przerwa między jednym zabiegiem a drugim zabiegiem depilacji laserowej wynosi najczęściej 4-10 tygodni. Ważne jest również i to, aby depilacja laserowa była wykonywana zawsze w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

Co można zyskać dzięki depilacji laserowej twarzy?

Depilacja laserowa twarzy pozwala na usunięcie zbędnego owłosienia z twarzy. Wydawać by się mogło, że na twarzy brak jest zbędnego owłosienia. Nic jednak bardziej mylnego! Wiele przedstawicielek płci pięknej boryka się z tak zwanym wąsikiem czy włosami na brodzie. Dzięki depilacji laserowej możliwe będzie pozbycie się problemu związanego z nadmiernym owłosieniem na twarzy. Nie będzie więc konieczne usuwanie niechcianych włosków przy pomocy pęsety czy też plastrów z woskiem.

Niestety, sposoby te nierzadko są bolesne i mało skuteczne. Wywołują podrażnienia, a włosy i tak prędzej czy później odrastają. Warto zaznaczyć, że u niektórych osób włosy na brodzie i nad wargą odrastają niezwykle szybko.

O czym należy pamiętać, decydując się na depilację laserową twarzy?

Wiele przedstawicielek płci pięknej zastanawia się nad tym, czy do zabiegu depilacji laserowej trzeba się w jakikolwiek sposób przygotować. Przede wszystkim, na około tydzień przed planowanym zabiegiem należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.

Odżywienie skóry twarzy możliwe jest dzięki kremom, zarówno na dzień, jak i na noc. Wieczorem, przed planowaną depilacją warto zgolić włosy w obszarze, który ma zostać poddany depilacji. Nie należy jednak używać plastrów z woskiem. Zaleca się także odtłuszczenie skóry przed zabiegiem. Jeżeli jednak nie zrobimy tego w domu, czynność ta zostanie wykonana w gabinecie przez kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Ważne jest również przestrzeganie zaleceń po zabiegu depilacji laserowej. Najważniejsze jest unikanie nadmiernych ilości słońca. W przeciwnym bowiem razie może dojść do podrażnienia skóry i do jej zaczerwienienia. Po zabiegu skórę należy traktować delikatnie. Należy także zgłosić się na kolejny zabieg proponowany przez specjalistę.

Artykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl

 


 

Śledź na bieżąco nasz blog lifestyle

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY