poniedziałek, 26 lutego, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Czy wypożyczanie sprzętu budowlanego się opłaca?

Obecnie istnieje możliwość wypożyczenia niemal każdego typu sprzętu budowlanego. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne szczególnie dla osób, które nie będą regularnie z niego korzystać, a co za tym idzie często niemała inwestycja w jego zakup, nie będzie dla nich opłacalna. Wypożyczalni sprzętu budowlanego jest na tyle dużo, że bez wątpienia każdy znajdzie coś najbardziej odpowiedniego dla własnych potrzeb.

Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Dzięki wypożyczalniom można otrzymać sprzęt budowlany od ręki, co w wielu przypadkach pozwala zaoszczędzać mnóstwo czasu. Wynajem sprzętu budowlanego to nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy, ze względu na to, że nie ma konieczności wykładania dość znaczącej w wielu przypadkach sumy na zakup własnego sprzętu budowlanego. Warto również pamiętać o tym, że ogromnych wydatków wymaga nie tylko sam zakup sprzętu budowlanego, ale również jego przechowywanie i serwisowanie.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z wypożyczalni? Należy mieć świadomość tego, że korzystając ze sprzętu budowlanego pochodzącego z takich miejsc, otrzymujemy w pełni sprawne urządzenia. W takim przypadku awarie są mało prawdopodobne, ponieważ sprzęt jest regularnie serwisowany i poddawany wszelkim niezbędnym naprawom.

Dużym atutem korzystania z wypożyczalni sprzętu budowlanego jest logistyka. Większość z tego typu przedsiębiorstw działających na rynku dostarcza wypożyczony sprzęt pod wskazany przez klienta adres. To szczególnie cenne ułatwienie w przypadku wynajmu sprzętu o znaczących gabarytach.

Jaki sprzęt budowlany warto wynajmować?

Najbardziej opłacalny będzie wynajem sprzętu budowlanego, który trudno transportować i przechowywać lub takiego, który niezbędny do zastosowania będzie wyłącznie przy realizacji pojedynczej inwestycji. Najczęściej pod wynajem trafiają urządzenia takie jak agregaty, pompy, różnego rodzaju piły, pompy czy nagrzewnice lub wentylatory. Dużym zainteresowaniem klientów wypożyczalni sprzętu budowlanego cieszą się również urządzenia przeznaczone do zastosowania przy pracach na wysokości czy sprzęt wykorzystywany do prowadzenia prac ziemnych.

Umowa wynajmu sprzętu budowlanego

Tak naprawdę konstrukcja umowy wynajmu sprzętu budowlanego zależy od indywidualnych ustaleń w wypożyczalni. Skorzystać z oferty wypożyczalni może każdy, nie trzeba zakładać przy tym firmy budowlanej. Bardzo często, jeżeli wartość wypożyczonego sprzętu budowlanego nie przekracza wartości 100 000 zł, przy podpisaniu umowy potrzebny jest wyłącznie dowód osobisty najmującego. Ważna jest natomiast sama treść umowy. Muszą znaleźć się z niej zarówno warunki (w tym czas trwania), na jakich będzie dokonywany wynajem, jak i najważniejsze informacje dotyczące sprzętu będącego celem sporządzenia umowy.

Czym się kierować przy wyborze wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Samo znalezienie firmy, zajmującej się wypożyczaniem sprzętu budowlanego nie jest trudne, bowiem tego typu działalności na rynku jest obecnie bardzo dużo. Czym więc należy się kierować, by wybrać najlepszą wypożyczalnię? Z pewnością jedną z najistotniejszych kwestii jest cena sprzętu. W wielu przypadkach nawet długoterminowy wynajem będzie znacznie tańszy niż zakup urządzenia na własność, nawet tego pochodzącego z rynku wtórnego. Warto nie tylko porównywać stawki w poszczególnych wypożyczalniach, ale również dowiedzieć się, co jest w nich zawarte. Choć rzadko, to zdarzają się przypadki, w których cena najmu nie obejmuje kosztów paliwa oraz ewentualnego mycia sprzętu po zakończeniu prac.

Wybierając wypożyczalnię sprzętu budowanego, warto zwrócić także uwagę na to, czy w danym przypadku będzie pobierana kaucja za wynajem. W większości przypadków jest ona pobierana, a jej wysokość zależna w głównej mierze do typu wypożyczanego urządzenia. Jeżeli wraca ono do wypożyczalni w stanie nienaruszonym, bez uszkodzeń, wówczas oczywiście pobrana wcześniej kaucja jest zwracana.

Nie zawsze wybierając ofertę wypożyczalni sprzętu budowlanego, warto kierować się ceną. Należy dogłębnie zapoznać się z warunkami najmu, by nie okazało się, że w rzeczywistości przedstawione stawki przez ukryte koszty będą znacząco wyższe.

__________________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Budo-Trans

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY