piątek, 19 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Dlaczego warto kupić szklarnię ogrodową zimą?

Większość ogrodników zaczyna myśleć o wymianie bądź zakupie nowej szklarni u progu nowego sezonu, czyli pod koniec zimy. Jednak ci bardziej przezorni kupują szklarnię zimą i dzięki temu mogą wcześniej rozpocząć przygotowania do uprawy roślin i zadbać o urodzaj plonów. Dlaczego nie warto czekać z zakupem na pojawienie się przebiśniegów? I jaką szklarnię wybrać, aby się nie zawieść? Podpowiadamy.

Zima – dobry czas na zakup szklarni

Kupując szklarnię zimą:

  • Zyskujemy więcej czasu na zaplanowanie harmonogramu upraw, zakup narzędzi ogrodniczych i potrzebnych nasion.
  • Po zamontowaniu szklarni już na początku roku możemy rozpocząć w niej pierwsze prace przygotowawcze do nowego sezonu. Dzięki temu nie będziemy się martwić, że nie zdążymy z nowalijkami np. na skutek problemu z montażem, który pojawi się u progu sezonu.
  • W zimie możemy liczyć na zdecydowanie szybszy czas realizacji zakupu i zazwyczaj niższe ceny.
  • Poza sezonem wysokiej jakości szklarnia dachem może posłużyć jako baldachim, np. do osłony basenu albo do przechowywania mebli ogrodowych.
  • Istnieje wiele gatunków roślin, które można uprawiać nawet podczas zimowych miesięcy.

Jaką szklarnię kupić zimą?

Kupując szklarnię o tej porze roku należy koniecznie wziąć pod uwagę wytrzymałość i odporność na zmienne czynniki atmosferyczne. Standardowa szklarnia ze szkła albo co gorsza plastiku może nie dotrwać do wiosny. Inaczej sprawa wygląda z wysokiej jakości szklarniami z poliwęglanu. Poliwęglan jest uznawany za jeden z najbardziej trwałych materiałów budulcowych szklarni. Przeglądając ofertę producentów zwróćmy uwagę na jego grubość – powinno być to minimum 4 mm. Warto zapytać również o przewodność cieplną – jeśli planujemy uprawiać warzywa lub zioła jeszcze zimą. W szczelnych szklarniach z poliwęglanu zwykle nie ma problemu z ogrzewaniem. Kolejny czynnik, który należy uwzględnić to dozwolone obciążenie śniegiem. Dobry tunel może wytrzymać obciążenie śniegu sięgające 240 kg na metr kwadratowy. Wydaje się, że to aż zbyt dużo w naszym klimacie? Niekoniecznie. Warunki pogodowe w ostatnich latach są bardzo nieprzewidywalne. Nagły atak śnieżnej zimy jest bardzo możliwy i warto się na to przygotować.

Wysokiej jakości szklarnie z poliwęglanu można znaleźć np. w ofercie firmy Botanic, która jest obecnie czołowym producentem tuneli ogrodowych w Polsce.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY