piątek, 19 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Domowe sposoby na ból zęba u dziecka

Ból zęba potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Żeby załagodzić dyskomfort, dorośli najczęściej sięgają po tabletkę przeciwbólową. W przypadku dzieci stosowanie farmaceutyków zwalczających ból nie zawsze jest wskazane. Jakie są najpopularniejsze domowe sposoby na ból zęba u dziecka? Co radzi stomatolog dziecięcy?

Ból zęba u dziecka – gdzie udać się o pomoc?

O tym, jak trudno funkcjonować z bolącym zębem, przekonał się niejeden dorosły. W przypadku dziecka sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Nie dość, że maluchowi trudniej wytrzymać silny dyskomfort, to jeszcze nie zawsze można mu podać tabletkę przeciwbólową, która mogłaby uśmierzyć dolegliwości.

W takiej sytuacji stomatolog dziecięcy radzi, by jak najszybciej umówić się na wizytę u specjalisty. Warto wiedzieć, że jeśli placówka ma podpisaną umowę na świadczenie usług w ramach NFZ, jest ona zobowiązania, by zgłaszającemu się z bólem zęba pacjentowi udzielić pomocy stomatologicznej jeszcze w dniu zgłoszenia. Po godzinie 19.00 wsparcia w ramach NFZ należy szukać w placówkach pełniących dyżur stomatologicznej pomocy doraźnej.

Domowe sposoby na bolący ząb u dziecka

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy do stomatologa dziecięcego można się udać dopiero nazajutrz. Co robić w takiej sytuacji? Jak uśmierzyć ból? Oto domowe sposoby, które mogą przynieść ulgę:

  • okład z kostek lodu – lód należy owinąć w gazę i przyłożyć do bolącego miejsca. Co ważne, aplikowanie lodu bezpośrednio na tkanki może spotęgować dolegliwości. Dlatego gaza jest niezbędna,

  • aplikacja kilku kropel olejku eugenolowego lub goździkowego,

  • włożenie do zęba goździka przyprawowego,

  • masaż dziąsła,

  • płukanie jamy ustnej roztworem soli lub naparami z rumianku/szałwii.

Domowe sposoby na ból zęba mają ograniczone działanie i najczęściej przynoszą tymczasową ulgę. Najskuteczniejszą pomoc świadczy stomatolog dziecięcy. Dlatego nie warto zwlekać z wizytą u niego. Dentysta rozwiąże problem, a regularne kontrole pozwolą uniknąć dolegliwości bólowych w przyszłości.

Zapraszamy po więcej informacji: stomatolog dziecięcy Poznań.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY