tworzenie stron internetowych
Strona głównaBLOG LIFESTYLOWYDomowe sposoby na ból zęba u dziecka

Domowe sposoby na ból zęba u dziecka

Ból zęba potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Żeby załagodzić dyskomfort, dorośli najczęściej sięgają po tabletkę przeciwbólową. W przypadku dzieci stosowanie farmaceutyków zwalczających ból nie zawsze jest wskazane. Jakie są najpopularniejsze domowe sposoby na ból zęba u dziecka? Co radzi stomatolog dziecięcy?

Ból zęba u dziecka – gdzie udać się o pomoc?

O tym, jak trudno funkcjonować z bolącym zębem, przekonał się niejeden dorosły. W przypadku dziecka sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Nie dość, że maluchowi trudniej wytrzymać silny dyskomfort, to jeszcze nie zawsze można mu podać tabletkę przeciwbólową, która mogłaby uśmierzyć dolegliwości.

W takiej sytuacji stomatolog dziecięcy radzi, by jak najszybciej umówić się na wizytę u specjalisty. Warto wiedzieć, że jeśli placówka ma podpisaną umowę na świadczenie usług w ramach NFZ, jest ona zobowiązania, by zgłaszającemu się z bólem zęba pacjentowi udzielić pomocy stomatologicznej jeszcze w dniu zgłoszenia. Po godzinie 19.00 wsparcia w ramach NFZ należy szukać w placówkach pełniących dyżur stomatologicznej pomocy doraźnej.

Domowe sposoby na bolący ząb u dziecka

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy do stomatologa dziecięcego można się udać dopiero nazajutrz. Co robić w takiej sytuacji? Jak uśmierzyć ból? Oto domowe sposoby, które mogą przynieść ulgę:

  • okład z kostek lodu – lód należy owinąć w gazę i przyłożyć do bolącego miejsca. Co ważne, aplikowanie lodu bezpośrednio na tkanki może spotęgować dolegliwości. Dlatego gaza jest niezbędna,

  • aplikacja kilku kropel olejku eugenolowego lub goździkowego,

  • włożenie do zęba goździka przyprawowego,

  • masaż dziąsła,

  • płukanie jamy ustnej roztworem soli lub naparami z rumianku/szałwii.

Domowe sposoby na ból zęba mają ograniczone działanie i najczęściej przynoszą tymczasową ulgę. Najskuteczniejszą pomoc świadczy stomatolog dziecięcy. Dlatego nie warto zwlekać z wizytą u niego. Dentysta rozwiąże problem, a regularne kontrole pozwolą uniknąć dolegliwości bólowych w przyszłości.

Zapraszamy po więcej informacji: stomatolog dziecięcy Poznań.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE