środa, 19 czerwca, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Elon Musk, Bill Gates, Snoop Dog: co znane osoby sądzą o Bitcoinie?

Bitcoin to kryptowaluta, wokół której ostatnimi laty stało się głośno. Jej twórcą jest osoba lub grupa osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Stąd nazwa cząstek bitcoina, czyli satoshi. 1 satoshi to 0,000000001 BTC. Całkowita liczba Bitcoinów na świecie wyniesie 21 000 000. Natomiast w przeciwieństwie do tradycyjnych walut, nie można go dodrukować. Znajduje się poza wpływami rządów, a transakcje są łatwe i bezpieczne. Dlatego ta kryptowaluta wciąż cieszy się dużym uznaniem nie tylko wśród zwykłych obywateli, lecz także przez celebrytów. Co sądzą o niej: Elon Musk, Bill Gates oraz Snoop Dog?

Co sądzi o Bitcoinie światowej sławy twórca nowych technologii Elon Musk?

Elon Musk jest inicjatorem oraz twórcą wielu innowacyjnych technologii. Dlatego w swoich wypowiedziach na temat Bitcoina, wielokrotnie podkreślał, że jest to waluta cyfrowa o niesamowitym potencjale. W jednym z podcastów, zapytany, co sądzi o globalnej adopcji Bitcoina jako pieniądza Internetu, odpowiedział, że „struktura Bitcoinów jest dość genialna”. Stwierdził również, że Bitcoin jest innowacyjną technologią, która w niedługim czasie może stać się alternatywą dla pieniądza papierowego. Jedyną według niego wadą, związaną z kryptowalutami, jest wysokie zużycie energii elektrycznej podczas przeprowadzania operacji kryptowalutowych, m.in. miningu. Z tego powodu istnieją pewne ograniczenia dotyczące tworzenia walut cyfrowych. Jednak coraz nowsze technologie mogą sprawić, że problem ten zostanie rozwiązany. 

Elon Musk stwierdził również, że pieniądze papierowe powoli odchodzą do historii, a kryptowaluty są o wiele lepszym sposobem przekazywania wartości. W związku z częstymi opiniami wyrażanymi w żartobliwy sposób na temat Bitcoina przez Muska, nawet jego konto na Twitterze zostało chwilowo zablokowane. Administratorzy tej platformy uznali, że zostało no zhakowane. Taka reakcja była uzasadniona, z uwagi na pozytywne podejście do Bitcoina, nazwisko Elona Muska było wielokrotnie wykorzystywane przez nieuczciwych twórców scamów.

Znany multimiliarder Bill Gates o Bitcoinie

 W wywiadzie telewizyjnym Bloomberg TV przeprowadzonym z założycielem Microsoftu, multimiliarderem – Billem Gatesem, padło pytanie na temat Bitcoina. Mianowicie, co sądzi na temat obecnego systemu finansowego oraz kosztów związanych z tradycyjnymi formami transferów pieniężnych. Gates stwierdził: „Bitcoin jest lepszy niż waluta, ponieważ nie musisz znajdować się fizycznie w tym samym miejscu i, oczywiście, w przypadku dużych transakcji waluta może stać się dość niewygodna”. Posiadacze tradycyjnej waluty dokonujący przelewów, nie są anonimowi – w przeciwieństwie do użytkowników Bitcoina. Poza tym technologia ta jest ciągle rozwijana, aby ludzie czuli się wystarczająco bezpiecznie i byli pewni, że nie ma ona nic wspólnego z praniem brudnych pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu.

Co sądzi znany celebryta Snoop Dog o Bitcoinie?

Snoop Dog to jeden ze światowych celebrytów, który po oraz pierwszy wykorzystał Bitcoina do sprzedaży swoich płyt w 2013 roku. Napisał wtedy na Twitterze: “Mój kolejny album będzie sprzedawany za BTC i dostarczany dronem.” Nie wiadomo do końca, ile albumów zostało sprzedanych przez artystę, ale cena jednego wynosiła  0,3 BTC. Celebryta docenił potencjał kryptowalut i uważa, że ta metoda płatności jest o wiele łatwiejsza niż korzystanie z tradycyjnych opcji płatniczych.

Ponadto jego zdaniem na uwagę zasługuje fakt, że użytkownicy Bitcoina są anonimowi, ponieważ transakcje nie są rejestrowane imiennie. Natomiast technologia blockchain sprawia, że przelew z każdego miejsca na świecie jest rejestrowany w tzw. księdze Blockchain, za pomocą kryptografii. Celebryta uważa, że posiadanie Bitcoina jest bezpieczniejszą inwestycją w dobie kryzysu niż tradycyjna waluta. Bitcoin jest walutą, która nie podlega rządom żadnych państw, dlatego jest odporny na inflację. Na jego wartość nie wpływa również stan gospodarki światowej ani konflikty zbrojne. Snoop Dog uważa też, że wykonanie transakcji Bitcoinem jest niesamowicie proste. W celu przelania określonej ilości BTC, wystarczy tylko wpisać adres portfela odbiorcy i zatwierdzić transakcję.

Bitcoin to kryptowaluta, do której niektóre osoby nie są jeszcze do końca przekonane. Jednak zapoznając się wypowiedziami światowej sławy celebrytów i twórców nowych technologii, można stwierdzić, że ta waluta cyfrowa ma olbrzymi potencjał. Niektóre firmy na świecie już udostępniły płatność Bitcoinem, co świadczy o tym, że transakcje są bezpieczne. Może okazać się, ze za kilka lat, ta opcja przelewów będzie dostępna przy robieniu wielu standardowych zakupów.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Odkryj Bitcoin – stroną z poradnikami dotyczącymi Bitcoina.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY