środa, 22 maja, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Fotowoltaika, odnawialne źródła energii

Fotowoltaika, odnawialne źródła energii

Słońce stanowi główne źródło energii docierającej do Ziemi. Energia słoneczna to energia wytwarzana przez Słońce. Jej głównym źródłem są reakcje termojądrowe zachodzące w jądrze Słońca, polegające na przemianie jąder wodoru w jądra helu.

Energia ze Słońca umożliwia nieustanny przebieg wszystkich procesów na Ziemi. Z wyjątkiem energii przepływu i odpływu, energii cieplnej wnętrza Ziemi i energii ziemskich reakcji jądrowych, wszystkie rodzaje energii na Ziemi biorą swój początek w promieniowaniu słonecznym. Jemu zawdzięczamy ciepło, światło i energię wody (pod wpływem ciepła woda paruje, unosi się w górę i w ten sposób zyskuje energię potencjalną), skutkiem jego działania jest energia kinetyczna wiatru (przyczyną ruchu powietrza jest niejednakowe ogrzanie różnych części powierzchni Ziemi).

Energia słoneczna – instalacje fotowoltaiczne

Energia słoneczna może być przekształcona w energię elektryczną w ogniwach fotowoltaicznych. Małe baterie słoneczne zasilają kalkulatory, zegarki, zabawki, radia czy nawet przenośne telewizory. Dużą uwagę przywiązuje się obecnie do wykorzystania ogniw fotowoltaicznych w systemach wolnostojących, montowanych na obszarach oddalonych od sieci elektrycznej. Takie rozwiązania stosuje się do zasilania urządzeń automatycznych takich jak: telefony awaryjne na autostradach, boje nawigacyjne, latarnie morskie, stacje meteorologiczne i telekomunikacyjne.

Bateriami słonecznymi zasilane są urządzenia pokładowe w satelitach telekomunikacyjnych, badawczych, wojskowych. W krajach o dużym nasłonecznieniu, które leżą na trudnym terenie, bez możliwości dostarczania do elektrowni węgla, światło słoneczne jest często jedynym źródłem energii. W Polsce energia może być przetwarzana na prąd i ciepło przez instalacje zamontowane na dachach budynków lub w miejscach zabudowanych.

Fotowoltaika – panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne konwertują promienie słoneczne bezpośrednio w prąd elektryczny. Fotowoltaika używana jest zasilania budynków mieszkalnych, hoteli, pensjonatów, biur, magazynów a także gospodarstw rolnych. Typowy dom jednorodzinny wymaga od 15 do 20 paneli do pełnego zasilenia go w energię. Panele fotowoltaiczne montowane są pod odpowiednim dla danej szerokości geograficznej kątem i skierowane na południe, mogą też być zamontowane na ruchomej platformie, która obracając się podąża za słońcem absorbując w ten sposób maksimum promieniowania dziennego. Setki paneli połączonych ze sobą tworzą farmę fotowoltaiczną.

Fotowoltaika – zyski

W czasach, gdy oprocentowanie rachunków oszczędnościowych jest niskie, a giełda jest ryzykowną inwestycją, panele słoneczne oferują nam stałe oszczędności. W Polsce koszt instalacji paneli słonecznych może się zwrócić nawet w 7 lat. Po tym czasie będziesz cieszyć się darmową energią oraz zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Obliczenia pochodzące od wielu różnych organizacji konsumenckich, a nawet rząd, pokazują, że praktycznie nie ma lepszej inwestycji niż panele fotowoltaiczne. Zyski, jakie generują, przewyższają najbardziej dochodowe konta oszczędnościowe (nawet do 3 razy).

Ponadto panele fotowoltaiczne podnoszą wartość nieruchomości. Gdy sprzedajesz dom, możesz dodatkowo uwzględnić wartość całej instalacji fotowoltaicznej. Badania wykazały, że kupujący są skłonni zapłacić więcej pieniędzy za dom z już istniejącą instalacją paneli PV. To nie są pieniądze w błoto!

Energia słoneczna stanowi trzecie pod względem wielkości źródło energii odnawialnej na świecie. Dzięki energii ze słońca możemy zredukować nasze rachunki za prąd. Koszt instalacji fotowoltaicznej, pozwalającej wyprodukować własną energię i tym samym zmniejszyć bądź wyeliminować potrzebę jej zakupu, zwraca się zatem w czasie. Biorąc pod uwagę możliwość uzyskania dofinansowania, czy dotacji, ich cena staje się wyjątkowo atrakcyjna. Są przyjazne dla użytkowników i środowiska. Nie posiadają ruchomych elementów więc nie hałasują i nie podlegają szybkiemu zużyciu. Nie wymagają dużej ingerencji w konstrukcję dachu i instalację elektryczną, a tym samym montaż paneli fotowoltaicznych nie jest uciążliwy dla mieszkańców.

fotowoltaika dla domu, panele fotowoltaiczne w domu, fotowoltaika domy łódź_www.fotowoltaikasolaris.pl
fotowoltaika dla domu, panele fotowoltaiczne w domu, fotowoltaika domy łódź_www.fotowoltaikasolaris.pl

Solaris Panele Fotowoltaiczne oferuje wysokiej jakości instalacje: Fotowoltaika dla Domu, Fotowoltaika dla Firm, Fotowoltaika dla Rolników. Firma jest dobrze znana w województwie łódzkim oraz mazowieckim. Fotowoltaika Łódź to oferta kierowana do klientów indywidualnych, firm oraz rolników z miast oraz wsi położonych w województwie łódzkim. Solaris oferuje darmową wycenę oraz konsultacje. Panele fotowoltaiczne objęte są 25 letnią gwarancją. W ostatnich latach firma rozszerzyła swoją działalność również na województwo mazowieckie – Fotowoltaika Warszawa.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY