środa, 22 maja, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Hotele w Gdańsku – jak zaplanować wakacje w Trójmieście i znaleźć idealne miejsce na nocleg?

Gdańsk cieszy się nieustannym zainteresowaniem turystów. W czasie trwania sezonu urlopowego trudno znaleźć pokój hotelowy o odpowiednim standardzie, lokalizacji czy cenie, nawet gdy planuje się wyjazd z dużym wyprzedzeniem. Bywają z tym problemy także poza sezonem. Jeżeli myślisz o wyjeździe do Gdańska, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Dowiesz się z niego, jak zorganizować wakacje w tym mieście i gdzie szukać najlepszego noclegu.

Hotele nad morzem w Gdańsku

Jedną z największych atrakcji Gdańska jest bliskość morza. Ściślej mówiąc, miasto położone jest tuż nad wodami Zatoki Gdańskiej, będącej częścią Bałtyku. Turyści lubiący wypoczynek nad wodą mają do dyspozycji szerokie, piaszczyste plaże, które ciągną się niemal wzdłuż całego nabrzeża. Plaża na Stogach jest najszersza w całej Polsce – w rekordowym miejscu osiąga aż 132 metry. Nie mniejszą popularnością cieszy się jednak odcinek od granicy z Sopotem do mola w Brzeźnie, z którego roztacza się piękny widok na Zatokę oraz na wybrzeże. Ta część plaży sąsiaduje z zadbanym Parkiem Reagana, oddzielającym ją od miejskiego zgiełku. Liczne deptaki idealnie nadają się do spacerów i uprawiania sportów. W okolicy można znaleźć wiele noclegów. Rezerwacja hoteli blisko morza musi być jednak dokonana z dużym wyprzedzeniem. Trzeba się też liczyć z tym, że pokój z widokiem na Zatokę nie należy do najtańszych.

Hotele na gdańskiej starówce

O ile morze i plaża przyciągają turystów w sezonie letnim, tak historyczne centrum miasta stanowi atrakcję przez cały rok. Gdańska starówka, czyli Główne Miasto, to niezwykle klimatyczne miejsce, z urokliwymi deptakami oraz uliczkami, wzdłuż których wznoszą się zabytkowe kamienice oraz inne ciekawe pod względem architektonicznym budynki. Obowiązkowym punktem wizyty w Gdańsku jest spacer najbardziej reprezentatywną dla miasta ulicą Długą i pełniącym dawniej funkcję rynku Długim Targiem, a także ciągnącym się wzdłuż rzeki Motławy deptakiem Długie Pobrzeże, przy którym znajduje się słynny Żuraw. Także w tej okolicy nie brakuje noclegów. Są to jednak przeważnie najdroższe hotele w Gdańsku, a te trochę tańsze nawet poza sezonem mają komplet miejsc.

Gdzie najlepiej zatrzymać na nocleg w Gdańsku?

Dobrą alternatywą dla hoteli w najpopularniejszych częściach miasta okazuje się nocleg w jednej z dzielnic mieszkalnych. Przeważnie są one dobrze skomunikowane z centrum miasta oraz terenami rekreacyjnymi. Hotel Arkon Park znajduje się na gdańskim Przymorzu, w pobliżu stacji kolejowej Oliwa, skąd odjeżdżają nie tylko składy Szybkiej Kolei Miejskiej, ale także pociągi dalekobieżne. Nieco dalej znajduje się pętla tramwajowa, skąd w dziesięć minut można dojechać na plażę w Jelitkowie, gdzie zaczyna się Park Reagana. Wybierając tramwaj w drugą stronę, w ciągu pół godziny znajdziesz się przy Głównym Mieście. Tramwaj i SKM to najlepsze sposoby poruszania się po Gdańsku ze względu na często zakorkowane drogi i problemy z miejscami parkingowymi. W bliskiej okolicy hotelu znajduje się natomiast zabytkowy Park Oliwski, należący do najładniejszych miejsc w całym Trójmieście.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY