sobota, 20 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Jak często powinno się dokonywać przeglądu wózków widłowych?

Prawidłowe działanie wózków widłowych zapewnia skuteczną realizację wszelkich zleconych działań. Pozytywnie wpływa również na bezpieczeństwo operatorów. Z tego powodu przedsiębiorca powinien dbać o to, aby sprzęt użytkowany w jego firmie był po prostu sprawny. Zdecydowanie ułatwią to regularne przeglądy.

Jak można się domyślić, mają one na celu sprawdzenie stanu technicznego maszyn, a także wykrycie ewentualnych usterek, które wymagają naprawy. Bagatelizowanie tego obowiązku to proszenie się o kłopoty. Zwłaszcza w razie kontroli.

Przegląd wózków widłowych – rodzaje

Choć może się to wydać dziwne, nie mamy do czynienia z jednym przeglądem. Wiele bowiem zależy od częstotliwości wykonywania tego typu działań, jak również ich zakresu. Zdecydowanie najczęściej jest przeprowadzany tak zwany przegląd codzienny, za który odpowiada operator wózka widłowego. Przed pracą powinien on sprawdzić, czy użytkowana przez niego maszyna na pewno jest sprawna.

Bardzo ważny jest ponadto okresowy przegląd wózków widłowych, który przeprowadza Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Dochodzi do niego raz na rok lub raz na dwa lata. Ostatnim rodzajem jest przegląd konserwacyjny, wykonywany co miesiąc lub co dwa miesiące. Nie należy o nich zapominać, ponieważ to właśnie one pozwalają wykryć ewentualne usterki, które z czasem mogłyby doprowadzić do znacznie poważniejszych problemów.

Ważne jest przy tym to, kto odpowiada za przeglądy konserwacyjne. Warto korzystać z usług świadczonych przez specjalistów, zatrudnionych w firmach prowadzących sprzedaż, wynajem i serwis wózków widłowych. Dają oni gwarancję, że użytkowane maszyny zostaną przeanalizowane w sposób kompleksowy.

Dzięki temu właściciele firmy, a także pracownicy, mogą mieć pewność, że sprzęt jest sprawny, bezpieczny i może zostać obsługiwany bez żadnych obaw. A jeśli przegląd wózków widłowych wykryje ewentualne nieprawidłowości, można pozbyć się ich jeszcze zanim przerodzą się w coś groźniejszego.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY