tworzenie stron internetowych
Strona głównaBLOG LIFESTYLOWYJak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne?

Jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne?

Każdy człowiek ma inne potrzeby, a w zależności od trybu życia, jadłospisu etc. inaczej działa u niego metabolizm. Jak obliczyć, ile potrzebujemy kalorii, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował? Jak ustalić, ile składników odżywczych musimy mu zapewnić, jeśli jesteśmy na diecie?

Samodzielne obliczanie zapotrzebowania kalorycznego niejednokrotnie sprawia dużo problemów. Za te trudności odpowiada głównie duża liczba zmiennych oraz rozbudowany wzór. Rozwiązaniem może być jeden z dostępnych w sieci kalkulatorów kalorii. To bezpłatne programy, które podają konkretne dane na podstawie kilku wprowadzonych wcześniej danych. Warto wybierać takie, które wymagają jak najwięcej informacji. Im więcej ich dostarczymy, tym dokładniejszy otrzymamy wynik.

Zapotrzebowanie kaloryczne – jak je obliczyć?

Na początek należy wyjaśnić, że zapotrzebowanie kaloryczne zależy od szeregu czynników. Na wynik wpływa m.in. aktywność fizyczna (rodzaj uprawianego sportu), masa ciała oraz jego skład, stan zdrowia czy wiek. Znaczenie ma także płeć, wzrost, tryb życia (siedzący, aktywny etc.) oraz przyjmowane leki.

Przy pomocy kalkulatora poznamy swój BMR, czyli wskaźnik określający podstawową przemianę materii. Uzyskany wynik przydaje się w sytuacji, gdy zechcemy przejść na dietę, zbudować masę albo utrzymać aktualną masę ciała. Dzięki niemu wiemy, na co położyć nacisk przy ustalaniu np. planu redukcyjnego.

Najsmaczniejsza, najlepsza dieta pudełkowa

Znając swoje zapotrzebowanie kaloryczne, można przystąpić do opracowania jadłospisu. Jeśli jednak nie lubimy gotować, brakuje nam na to czasu albo nie umiemy ułożyć zbilansowanej diety, możemy wspomóc się wiedzą specjalistów. Swoje usługi w tym zakresie oferuje mnóstwo firm cateringowych.

Konsumenci mają duży wybór zarówno samych placówek, jak i menu. Mogą zdecydować się m.in. na opcję paleo, wegetariańską czy wegańską, potrawy z mięsem, posiłki bezglutenowe albo raw. Te oraz wiele innych kulinarnych rozwiązań zapewnia najlepsza dieta pudełkowa. Należy tylko dobrze wybrać dostawcę.

Jaka jest cena cateringu dietetycznego we Wrocławiu?

W wielu miastach Polski można skorzystać z oferty firm specjalizujących się w diecie pudełkowej. Proponują klientom diety w pełni zbilansowane, dopasowane do preferencji kulinarnych oraz zapotrzebowania kalorycznego. Przy czym nie wszędzie zamówimy to samo czy za tę samą kwotę. Przykładowo, cena cateringu dietetycznego we Wrocławiu może się różnić od analogicznej usługi świadczonej w mniejszej miejscowości. Inaczej rozłożą się koszty diety dla osób jedzących standardowo, a inna kwota pojawi się na rachunku alergika czy wegetarianina. Najlepiej sprawdzić takie informacje na stronie danej firmy albo dopytać, korzystając z formularza bądź telefonicznie.

Dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie dla ludzi zapracowanych, którym wiecznie brakuje czasu. Sprawdzi się również u tych, którzy chcą popracować nad sylwetką – wyrzeźbić ją lub schudnąć. Przypadnie do gustu miłośnikom pysznego jedzenia, którzy nie przepadają za gotowaniem. Wystarczy jedynie obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne (lub poprosić o pomoc pracownika), złożyć zamówienie, a następnie cieszyć się wybornymi potrawami dostarczanymi pod same drzwi.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE