niedziela, 21 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bezpiecznego komunikatora internetowego?

Coraz więcej słyszy się o przejmowaniu danych ze smartfonów przez programy szpiegowskie. Użytkownicy świadomi zagrożeń szukają alternatyw dla znanych komunikatorów, które dysponują zaledwie znikomymi zabezpieczeniami (lub nie dysponują żadnymi).

Czy dane zapisane w smartfonie są bezpieczne?

Smartfon stanowi bazę informacji o jego użytkowniku zawierającą kontakty, zdjęcia, wiadomości oraz prywatne notatki. Z pozoru bezpieczne i osobiste urządzenie może jednak stać się „cichym szpiegiem” w naszych rękach. Najczęściej zainteresowane naszymi danymi są korporacje oraz portale, które zbierają informacje o naszych preferencjach i upodobaniach. Na tej podstawie budują bazę reklam, które mają skłonić nas do zakupu danego produktu lub skorzystania z usług. Jest to jak najbardziej niemoralna praktyka, która budzi sprzeciw osób korzystających z urządzeń mobilnych.

Co więcej, dostęp do aplikacji szpiegowskich jest bardzo łatwy. Mogą z nich korzystać wszyscy, tym bardziej że często oferują wiele funkcji za darmo. Dlatego sięgają po nie nawet nasi bliscy, którzy chcą na bieżąco monitorować naszą lokalizację i obserwować wiadomości oraz połączenia. Warto zaznaczyć, że takie zachowania są nielegalne i podlegają karze.

Cechy bezpiecznego komunikatora – skąd wiadomo, że platforma chroni naszą prywatność?

Wybór bezpiecznego komunikatora nie jest prostym zadaniem. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka cech, które wpływają zarówno na jakość, jak i skuteczność takiego rozwiązania.

Pierwszą kwestią jest obecność szyfrowania end-to-end, dzięki któremu przesyłane wiadomości mogą być odczytywane wyłącznie na urządzeniach nadawcy i adresata. Po drugie, aplikacja powinna zapobiegać wyciekom informacji poprzez sprawdzanie, czy nasze urządzenie jest podsłuchiwane. Jeśli wykryje potencjalne zagrożenie, musi blokować obce oprogramowanie. Ważnym aspektem jest także ochrona prywatności naszych rozmówców – osób, które są z nami w stałym kontakcie. Kolejne zagadnienie związane jest z archiwizowaniem konwersacji, a raczej jego brakiem: komunikator nie powinien gromadzić żadnych informacji.

Bezpieczny komunikator – aplikacja, która stoi na straży ochrony danych

Spośród dostępnych do zainstalowania na smartfonie szyfrowanych komunikatorów warto zwrócić uwagę na aplikację UseCrypt Messenger. To program, który przede wszystkim cechuje się czytelnym i łatwym w obsłudze interfejsem, dzięki któremu komfort użytkowania stoi na najwyższym poziomie. Ponadto UseCrypt został wyposażony w szereg funkcji, które zapobiegają przedostawaniu się danych ze smartfona do niepowołanych osób. Co ważne, aplikacja zabezpieczona jest hasłem, które jest niezależne od systemu operacyjnego naszego telefonu. Co to oznacza? Jest to równoznaczne z tym, że jeżeli nasze urządzenie zostanie skradzione, wszelkie informacje zapisane w pamięci smartfona są bezpieczne. UseCrypt to polska aplikacja, której warto zaufać. Jej skuteczność została potwierdzona przez globalnych ekspertów w dziedzinie cyber bezpieczeństwa.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY