tworzenie stron internetowych
Strona głównaBUDOWNICTWONaprawa dachu z dachówki ceramicznej

Naprawa dachu z dachówki ceramicznej

Eleganckie pokrycia z dachówek ceramicznych są bardzo trwałe, ale pamiętać należy o tym, że nawet umiejętnie wykonany dach wymaga po kilkunastu latach odświeżenia i mniejszych lub większych napraw. Niniejszy artykuł, to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak wygląda naprawa dachu ceramicznego.

Jakie są główne przyczyny naprawy dachu?

Najpopularniejszymi przyczynami naprawy dachu są oczywiście problemy z przeciekającym pokryciem. Usterki tego typu są bardzo łatwe do rozpoznania i najczęściej wynikają po prostu z uszkodzenia pokrycia albo nieprawidłowego montażu warstwy poszycia. Aby uporać się z tego typu usterkami, warto skorzystać z pomocy płynnej gumy albo specjalnej taśmy uszczelniającej z butylu.

Uszkodzenia mechaniczne mogą być spowodowane nie tylko niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi (wiatr, śnieg, grad, intensywna ulewa itp.), ale również próbą montażu anteny, paneli fotowoltaicznych, czy też amatorską wizytą kominiarską. Na powierzchni dachówek ceramicznych, mogą pojawić się również rysy i pęknięcia spowodowane zmianami temperatur. Pamiętać należy o tym, że nawet uszkodzone pojedyncze dachówki wymagają wymiany.

Jeżeli chodzi o nieprawidłowy montaż poszycia dachowego, to problemy najczęściej wynikają z niedostatecznego uszczelnienia okien dachowych albo użycia niskiej jakości materiałów. Dachówki ceramiczne, to inwestycja na lata, dlatego też warto postawić na sprawdzone materiały od renomowanych producentów i doświadczonych fachowców, którzy oferują usługi dekarskie.

Naprawa dachu z dachówki ceramicznej od a do z

Jak wspomniano powyżej nawet najdrobniejsze defekty w dachu, wymagają przeprowadzenia jak najszybciej prac remontowych. Pierwszym etapem naprawy jak łatwo się domyślić jest demontaż starych blachodachówek ceramicznych i usunięcie uszkodzonych łat dachowych. Uszkodzonych dachówek ceramicznych niestety nie można naprawić, dlatego też nadają się one jedynie do wyrzucenia. Dachówki w dobrym stanie, można oczywiście zachować i ponownie użyć, dzięki czemu znacząco zredukują się koszty naprawy. Stare blachodachówki należy dokładnie oczyścić z mchu i nagromadzonego brudu. Jeżeli wcześniej korzystaliśmy ze starej folii paroprzepuszczalnej, to warto rozważyć jej wymianę na folię wysoko paroprzepuszczalną albo na specjalną membranę dachową.

Jeżeli korzystamy z profesjonalnych usług dekarskich, to w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę nie tylko na kosz dachowy i lukarnę, ale również na całą połać dachową i okolice kominów/okien/włazów. Są to najbardziej newralgiczne punkty, które wymagają precyzyjnego uszczelnienia. Warto wspomnieć również o tym, że mogą pojawić się problemy z dokupieniem identycznych dachówek ceramicznych. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto zakupić stosowny zapas blachodachówek, które mogą się przydać w niedalekiej przyszłości.

Kolejnym etapem prac naprawczych jest montaż nowych łat dachowych i samych dachówek ceramicznych. Specjaliści zalecają układanie blachodachówek od prawego dolnego narożnika. W pierwszej kolejności należy skupić się oczywiście na przytwierdzeniu dachówek brzegowych. W kolejnych krokach można oczywiście przejść do dachówek podstawowych. Ewentualnego przycinania wymagać będą jedynie dachówki dochodzące do grzbietu albo dachówki specjalnego przeznaczenia, które montuje się na przykład przy wentylacji.

Dlaczego warto postawić na dachówki ceramiczne?

Oryginalne dachówki ceramiczne mają bardzo wiele zalet, dlatego też tym bardziej warto rozważyć ich zakup. Największymi atutami jest oczywiście elegancki design i doskonałe parametry użytkowe. Mowa tutaj przede wszystkim o rewelacyjnej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Dachówki ceramiczne wbrew pozorom umożliwiają prosty montaż i bezproblemowe naprawy. Opisując największe zalety należy wspomnieć również o dobrym poziomie szczelności i satysfakcjonujących właściwościach izolacyjnych. Kluczem do sukcesu jest tak naprawę to, aby postawić oryginalne dachówki ceramiczne od renomowanych producentów, które nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale i co najważniejsze w dalszym ciągu spełniać będą swoje zadania.

______________________________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy FastKraków

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE