sobota, 20 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

O czym warto pamiętać biorąc pożyczkę pod zastaw ziemi rolnej?

Potrzebujesz pieniędzy, jednak Twoja zdolność kredytowa uniemożliwia pozyskanie funduszy w banku? Posiadasz na własność ziemię rolną, którą chętnie ustanowisz zabezpieczeniem spłaty zaciągniętego długu? Mamy dla Ciebie dobre informacje – na rynku pozabankowym istnieją korzystne i bezpieczne produkty, oferujące możliwość wpisania gruntu rolnego do hipoteki i otrzymania wysokiej puli środków finansowych na dowolny cel. Zanim jednak złożysz swój podpis na umowie, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami o tego rodzaju pożyczkach. Co warto o nich wiedzieć? Jakie kwestie brać pod uwagę przy wyborze konkretnej oferty?

Na czym polega pożyczka pod zastaw działki rolnej?

Rynek usług pozabankowych znalazł sposób na to, jak udzielać pożyczek na wysokie kwoty, zachowując jednocześnie pożądany poziom bezpieczeństwa dla wierzyciela. Dzięki takim rozwiązaniom, jak pożyczka pod zastaw ziemi rolnej, gospodarze ziemscy mają możliwość uzyskania finansowego wsparcia niezależnie od ich okoliczności życiowych i przeszłości kredytowej. Jedynym warunkiem dla otrzymania środków pozostaje posiadanie na własność gruntów rolnych. Ich rynkowa wycena będzie bezpośrednim wyznacznikiem maksymalnej kwoty pożyczki, wyrażonej w tzw. Loan To Value. Wskaźnik LTV jest ustalany w ramach polityki wewnętrznej biura pożyczkowego i zmienia się w zależności od przedmiotu zabezpieczenia. Pożyczka pod zastaw działki rolnej funkcjonuje na prostej zasadzie. Jeśli dłużnik terminowo spłaca swoje zobowiązanie, nikt nie stawia roszczeń względem jego majątku. Mechanizm zabezpieczający zostaje uruchomiony jedynie w przypadku całkowitej niewypłacalności, która przy tego typu produktach zdarza się niezwykle rzadko. Klienci traktują pożyczkę pod zastaw ziemi rolnej z dużą odpowiedzialności i przeprowadzają własną analizę możliwości spłaty, która często ma większość wartość praktyczną niż bankowe oceny zdolności kredytowej.

Pożyczka pod zastaw ziemi rolnej – najważniejsze kwestie, których trzeba mieć świadomość

Pozabankowa pożyczka pod zastaw działki rolnej nie wymaga weryfikacji dłużnika w bazie BIK. Rolnicy borykający się z rosnącym zadłużeniem lub realizujący ważne inwestycje mogą ubiegać się o pożyczkę bez konieczności przedstawiania kompleksowej dokumentacji. Większość pożyczkodawców będzie jednak wymagać potwierdzenia stałych dochodów. Zaciągając pożyczkę pozabankową, musimy pamiętać o różnorodności ofert. Wybór najlepszego rozwiązania powinna poprzedzać pogłębiona analiza poszczególnych opcji i podjęcie negocjacji z wybranym biurem pożyczkowym. Warto pomyśleć o ustaleniu w umowie karencji w spłacie zadłużenia oraz odroczenia miesięcznych płatności na wypadek pojawienia się przejściowych problemów. W celu uniknięcia dużego miesięcznego obciążenia dla budżetu warto rozłożyć spłatę pożyczki pod zastaw działki rolnej na maksymalny dostępny okres, który najczęściej wynosi 10 lat. Należy poprosić o pełną umowę do wglądu na kilka dni przed terminem jej podpisania. Odpowiedni czas na zapoznanie się z postanowieniami pozwoli uniknąć nieporozumień i kosztownych błędów.

Transparentność i indywidualne podejście do klienta znajdziesz w ofercie firmy Smartvest, specjalizującej się w udzielaniu pożyczek pod zastaw ziemi rolnej. Propozycje Smartvest wykraczają poza standardy rynkowe i stanowią wsparcie dla rolników w trudnej sytuacji majątkowej. Więcej informacji o możliwościach finansowania znajdziesz pod adresem www.smartvest.pl.

śledź na bieżąco nasz blog lifestyle

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY