czwartek, 23 maja, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Po co prowadzi się badania kliniczne?

Rozwój współczesnej medycyny nie byłby możliwy, gdyby nie badania kliniczne. Właśnie one są najbardziej wiarygodną metodą oceny, czy dana terapia albo lek skutecznie pomagają w wyleczeniu choroby. Dzięki badaniom można też stwierdzić, czy opracowana przez naukowców metoda będzie dla pacjentów w pełni bezpieczna.

Skąd wiadomo, że wyniki badań są poprawne?

Badania kliniczne to czasochłonny i wymagający proces. W ten sposób testuje się nie tylko leki, ale również kuracje, zabiegi chirurgiczne, produkty medyczne, terapie polegające na łączeniu różnych metod leczenia. Wyniki badań klinicznych wskazują zarówno skuteczność danego rozwiązania, jak i jego wpływ na zdrowie pacjenta – nie zawsze udaje się opracować produkt zupełnie wolny od skutków ubocznych, dlatego w ramach oceny porównuje się otrzymywaną korzyść w stosunku do ewentualnego niepożądanego działania.

W świecie współczesnej medycyny najwyżej ceni się badania prowadzone według określonych standardów. W Clinical Best Solutions wszystkie procedury odbywają się w zgodzie z międzynarodowymi zasadami ICH GCP oraz krajowymi przepisami. Badania prowadzone są w dwóch nowoczesnych ośrodkach i dotyczą takich obszarów jak szczepionki, diabetologia, dermatologia, onkologia, psychiatria, neurologia, kardiologia, pulmonologia. Placówka zapewnia przeprowadzenie badań przez fazę II, III i IV. Faza druga to testowanie danego leku bądź terapii na pacjentach (mniejsza grupa), faza III to testy długotrwałe, z udziałem znacznie większej liczby pacjentów. Podczas fazy IV następuje weryfikacja danego rozwiązania, na podstawie czego można badaną metodę leczenia wdrożyć do powszechnego użytku lub zakazać jej stosowania, jeśli wyniki są niekorzystne.

Co mówią końcowe wyniki badań?

Podczas badań klinicznych można skutecznie zmodyfikować pierwotne założenia, co oznacza na przykład zmianę początkowych dawek leku na wyższe. Badacze oceniają też, w jakich warunkach oraz u jakich osób testowany produkt najlepiej się sprawdza i czy jest możliwe zredukowanie występujących skutków ubocznych.

Najbardziej wiarygodne wyniki daje podwójnie ślepa próba – to badania, podczas których ani badacz, ani uczestnik testów nie wiedzą, kto należy do jakiej grupy terapeutycznej.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY