poniedziałek, 17 czerwca, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Projektowanie domów czy gotowy projekt domu jest lepszym wyborem dla inwestora?

Projekty domów jednorodzinnych są dostępne od ręki, natomiast tworzenie ich przez architektów trwa nawet do kilku miesięcy.

Budowa domu a zakup gotowego obiektu

Budowa wiąże się z załatwianiem formalności w urzędach. Uzyskanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, mapy do celów projektowych i zgody na wykonanie przyłączy oraz zlecenie wykonania projektu domu przez architekta, daje możliwość rozpoczęcia prac ziemnych, a następnie wykończeniowych przez ekipę budowlaną. Na działce musi być obecny kierownik budowy, który będzie nadzorował cały proces. Prace przebiegają zgodnie z przepisami i miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Zakup nowego domu jest mniej czasochłonny. Można wybrać budynek piętrowy z poddaszem użytkowym lub też parterowy z płaskim dachem. Deweloperzy oferują nieruchomości na nowych osiedlach, co pozwala skrócić czas zamieszkania na swoim. Trzeba dostosować się do projektu domu, więc nie ma wpływu na to, jak będzie wyglądał.

Projektowanie domów

Indywidualny projekt domu wykona architekt budowlany na podstawie mapy geodezyjnej i decyzji o warunkach zabudowy. Na podstawie dostępnych dokumentów i oczekiwań klienta przygotowuje projekt domu, co trwa nawet kilka miesięcy. Inwestor otrzymuje idealny projekt domu dopasowany do jego działki i potrzeb rodziny.

Architekt najpierw szkicuje projekt domu piętrowego czy parterowego i wykonuje wizualizację budynku. Planuje również rozmieszczenie wszystkich elementów na działce. Po zaakceptowaniu przez klienta przystępuje do projektu technicznego i wykonawczego. Projektowanie domów zawsze odbywa się zgodnie z dokumentacją dostarczoną przez inwestora i przepisami. Po ukończeniu budowy, architekt sprawdza zgodność wykonanych prac z dokumentacją.

Gotowe projekty domów

Gotowe projekty domów parterowych czy piętrowych pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Są też dużo tańsze od przygotowywanych na zamówienie przez architektów. Z tego też powodu projekty domów jednorodzinnych cieszą się dużym popytem na rynku. Prezentowane są na stronach internetowych, więc można wybrać gotowy projekt domu, który zaspokoi potrzeby rodziny.

Nowoczesne projekty domów gotowych różnią się powierzchnią mieszkalną. Wśród wielu ofert dostępne są również projekty domów energooszczędnych z kilkoma sypialniami, garażami, poddaszem. Projekty domów gotowych można omawiać z architektem czy specjalistą z branży, by doradził najlepszy koncept dla danej działki, nawet o nieregularnym kształcie czy zlokalizowanej na trudnym terenie.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY