poniedziałek, 26 lutego, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Przeniesienie kredytu do innego banku

Kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny bądź inne zobowiązanie finansowe w banku wiążą się zawsze z konkretnymi, lepszymi lub gorszymi warunkami. Oczywiście różne banki oferują odmienne warunki, które związane są z daną usługą finansową. Wobec tego, czy istnieje możliwość przeniesienia zobowiązania do innego banku, jeżeli oferuje on lepsze warunki? Okazuje się, że tak i nie jest to wcale bardzo trudne.

Przeniesienie kredytu do innego banku – jakie są możliwości?

Pierwszą z możliwości, jaką mamy do dyspozycji przy przeniesieniu kredytu do innego banku, jest refinansowanie. Jak taka procedura działa? Zasada jest prosta. W banku, w którym zdecydujemy się na skorzystanie z takiej usługi, bierzemy kredyt, który przeznaczany jest na spłatę kredytu w innym banku. Czy możemy na tym zyskać? I tak, i nie. Wszystko zależy od tego, jakie mamy warunki kredytu, który chcemy spłacić oraz jakie warunki może zaproponować nam bank refinansujący dotychczasowe zobowiązanie. W przypadku kłopotów finansowych, w nowym banku możemy wynegocjować na przykład bardziej dogodnie rozłożone raty, dzięki czemu miesięczne zobowiązania finansowe stają się dla nas znacznie łatwiejsze do udźwignięcia.

Oczywiście nie każdy kredytobiorca posiada dostateczną wiedzę, żeby samodzielnie ocenić, czy dana propozycja przeniesienia kredytu będzie dla nas korzystna. Zdecydowanie dobrym adresem w tym przypadku jest więc ekspert kredytowy, czyli specjalista, który o kredytach i związanych z nimi możliwościach (ale również niebezpieczeństwach) wie wszystko i będzie nam w stanie pomóc wybrać najlepsze z punktu widzenia naszych interesów rozwiązanie. Warto pamiętać, że kredyt refinansowy to w dalszym ciągu kredyt taki sam, jak każdy inny. Bank decydując się na udzielenie nam go, będzie sprawdzał naszą zdolność kredytową. Rata kredytu, który mamy zamiar refinansować, nie będzie brana pod uwagę, natomiast ewentualne zaległości w spłatach dotychczasowych kredytów zostaną wzięte pod uwagę.

Konsolidacja zobowiązań finansowych – co warto wiedzieć na ten temat?

Innym rodzajem przeniesienia zobowiązań do innego banku jest konsolidacja. Czym różni się ona od refinansowania kredytu? Konsolidacją nazywamy połączenie kilku różnych zobowiązań w jedno, którego spłacanie jest dla kredytobiorcy łatwiejsze, albo po prostu korzystniejsze. Należy wiedzieć, że skonsolidowane mogą być zobowiązania różnego rodzaju – nie tylko kredyty gotówkowe, ale również kredyty odnawialne, karty kredytowe i inne. Jakie są najważniejsze zalety takiego właśnie rozwiązania? Dzięki konsolidacji zamiast kilku uciążliwych rat zyskuje się jedną, nad którą można mieć znacznie większą kontrolę. Oczywiście wysokość raty zależy od tego, co uda nam się wynegocjować z bankiem, a im rata będzie niższa, tym okres kredytowania dłuższy, a całkowity koszt kredytu większy. Jedna, relatywnie niewielka rata jest jednak znacznie łatwiejsza do udźwignięcia, niż kilka. Konsolidacja jest rozwiązaniem, po które najczęściej sięgają osoby, mające trudności ze spłatą wszystkich zobowiązań. W ostatnim czasie z powodu zastoju gospodarki i zamknięcia niektórych branż sytuacje takie zdarzają się niestety coraz częściej.

Refinansowanie kredytu czy konsolidacja – co wybrać?

Oba te rozwiązania mają swoje oczywiste zalety. Przeniesienie kredytu związane jest najczęściej z chęcią uzyskania lepszych warunków spłaty zobowiązania. Z kolei konsolidacja to rozwiązanie polecane osobom, które mają więcej niż jedno zobowiązanie w banku i trudności z regularnym spłacaniem. Należy jednak pamiętać, aby zrobić konsolidację przed wystąpieniem opóźnień w spłacie rat. Po wystąpieniu zaległości w płatnościach może być problem ze znalezieniem banku, który będzie chciał przejąć nierzetelnego kredytobiorcę.

_____________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Solemo Finanse

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY