sobota, 20 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Rury spawane ze stali nierdzewnej- na jakie kwestie zwrócić uwagę podczas zakupu?

Konstrukcje i elementy wykonane ze stali nierdzewnej to doskonałe rozwiązanie dla wielu branży, szczególnie chętnie wykorzystywane w przemyśle. Dostępne w różnych wykonaniach świetnie sprawdzają się w każdym zastosowaniu. Dużą popularnością cieszą się rury stalowe spawane ze szwem.. Co warto o nich wiedzieć oraz na jakie kwestie zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Rury spawane ze szwem- cowarto wiedzieć?

Rury spawane to komponenty wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej. Posiadają charakterystyczny szewwzdłużny, który jest miejsce  łączenia (spawu). Są one bardzo trwałe i uniwersalne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w różnych konstrukcjach oraz instalacjach. Nie ulegają korozji, są odporne na działanie wysokich temperatur.

Wyróżniamy trzy główne rodzaje rur spawanych. Są to:

  • rury spawane stalowe instalacyjne do przemysłu spożywczego,
  • rury spawane stalowe instalacyjne,
  • rury spawanekonstrukcyjne.

Są one dobierane w sposób indywidualny do danego zastosowania. Dlatego też ta kwestia ma kluczowe znaczenie. Oprócz tego ważne są ich wymiary, parametry techniczne oraz normy, o których wspomnimydalej.

Rury spawane ze szwem- parametry, wymiary i normy

Rury spawane dostępne są w różnych wymiarach, oraz średnicach w przedziale od 6 do 508 mm. W sprzedaży znajdziemy również wymiary poza wymienionymi wartościami, jednakich dostępność nie jest powszechna. Dlatego też naszym zdaniem warto postawić na standardowe pozycje lub zaplanować zakup z większym wyprzedzeniem. Jednak w razie potrzeb istnieje możliwość wykonania ich na indywidualne zlecenie.

Chcąc dopasować odpowiedni rodzaj rur spawanych należy dobrać je odpowiednio do zastosowania. Stąd też wybierając rury ze stali nierdzewnej do instalacji i przewodów w zastosowaniu ogólnym należy wybrać model wykonany zgodnie z normą EN10217-7. Natomiast szukając odpowiednich elementów do stworzenia instalacji i przewodów w zastosowaniu spożywczym i przemysłowym należy wybrać modele wykonane według normy EN10357. Oprócz tego spotkamy się również z modelami wykonanymi zgodnie z normą EN10296-2 o zastosowaniu konstrukcyjnym.

Długości rur stalowych

Rury stalowe spawane mają różne średnice oraz długości. Najczęściej spotkamy je w  długości 6000 mm oraz 5700. Pożądaną długość należy podać już na etapie składania zamówienia. Można zamówić również długości ścisłe, jednak są one wykonywane na specjalne zamówienie dlatego należy wziąć pod uwagę czas realizacji oraz minimalną wielkość zamówienia.. Dlatego też w przypadku realizacji niestandardowych zleceń warto dopytać wybranego dystrybutora o ich dostępność.

Grubość ścianki 

Ostatnim lecz równie ważnym czynnikiem jest także grubość ścianki. Najczęściej ma ona wartość w przedziale od 1mm do 8 mm w przypadku mniejszych średnic. Natomiast w przypadku większych wartości mogą mieć one nawet 30-40 mm, które jednak najczęściej dotyczą produktów dostępnych na zamówienie.

Gatunek stali nierdzewnej

Rury stalowe spawane można zamówić w wielu dostępnych gatunkach. Najczęściej są to: 1.4301 i 1.4404 dla standardowych modeli, oraz 1.4512, 1.4509, 1.4541, 1.4571 o ograniczonej ilości, nierzadko dostępnych na indywidualne zamówienie. Warto dopytać dystrybutora o ich dostępność, jak również w razie wątpliwości czy problemów  zapytać o kwestie dotyczące wyboru odpowiedniego gatunku.

Rury stalowe- jak wybrać sprawdzonego dystrybutora?

Rury ze stali nierdzewnej to uniwersalne elementy, które produkowane i dostarczane są z wielu miejsc na świecie. Dlatego też poszukując odpowiednich produktów wytworzonych w krajach należących do Unii Europejskiej, należy wspomnieć o tej kwestii podczas zlecania zamówienia. Warto zadbać, aby wybrany dystrybutor zapewniał kompleksową ofertę oraz możliwość realizacji również na indywidualne zamówienie. To istotny aspekt szczególnie w przypadku niestandardowych wymiarów i wartości elementów. Szczególnie polecamy ofertę firmy MTL, która posiada pełen asortyment materiałów stali nierdzewnej, barwionej oraz aluminium.


 

śledź na bieżąco nasz blog lifestyle

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY