sobota, 20 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Serum zagęszczające włosy – czy warto?

Problem wypadających włosów może mieć bardzo wiele przyczyn. Jego rozwiązaniem może być stosowanie odpowiednich kosmetyków, takich jak np. serum zagęszczające włosy. Dlaczego warto go używać? Jak aplikować serum zagęszczające włosy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Dlaczego warto stosować serum zagęszczające włosy?

Jak wspomniano we wstępie wypadanie włosów to poważny problem, który może mieć wiele różnych przyczyn. Jego rozwiązaniem może być odpowiednia pielęgnacja, a stosowane zabiegi oraz kosmetyki powinny być dobrane nie tylko do problemu, ale również typu włosów (porowatości). W wielu przypadkach poleca się zatem stosowanie serum zagęszczającego włosy, czyli preparatu, który nie tylko pielęgnuje włosy i skórę głowy, ale również je zagęszcza i dba o ich odpowiednią kondycję. Składniki aktywne obecne w serum optymalizują bowiem cykl włosa i przyspieszają odbudowę mieszków włosowych. Pozwala to cieszyć się włosami pełnymi objętości, a efekty mogą być widoczne już po kilku tygodniach. Zaletą serum na włosy jest bowiem szybkość działania, która jest znacznie wyższa niż w przypadku tradycyjnych odżywek. Regularne stosowanie serum pozwala zatem odpowiednio odżywić włosy, a co za tym sprawić, że będą nie tylko piękne, ale również zdrowe.

Jak aplikować serum zagęszczające włosy?

Serum na włosy to kosmetyk, który wymaga umiejętnej aplikacji. Jak nakładać serum zagęszczające włosy? Istotne w tym przypadku jest to, by nanieść produkt równomiernie na całą skórę głowy, ponieważ kosmetyk będzie mógł dzięki temu odpowiednio ją nawilżyć i odżywić. Dobrą praktyką jest podzielenie włosów na 4 części, a następnie kilkukrotne spryskanie. Serum należy delikatnie wmasowywać opuszkami palców oraz pamiętać o tym, by pod żadnym pozorem nie spłukiwać kosmetyku, który dzięki temu będzie miał czas, by się wchłonąć. Regularnie przeprowadzana pielęgnacja zwiększy liczbę włosów, a co za tym idzie doda fryzurze gęstości. W zależności zastosowanego kosmetyku efekty mogą pojawić się już po kilku tygodniach, a wpływ na nie ma również kondycja włosów przed przeprowadzeniem kuracji oraz podłoże problemu. Warto bowiem mieć świadomość, że w niektórych przypadkach tradycyjna pielęgnacja może nie przynieść oczekiwanych efektów (np. ze względu na różnego rodzaju choroby) w związku z czym należy umówić się na konsultację z trychologiem.

O czym warto pamiętać stosując serum na włosy?

Decydując się na stosowanie serum zagęszczającego włosy należy pamiętać o kilku bardzo ważnych sprawach, dzięki czemu pielęgnacja przy niesie oczekiwane efekty. Chodzi przede wszystkim o to, że:

  • działanie serum jest znacznie silniejsze niż zwykłych odżywek, dlatego też należy stosować je zgodnie z zaleceniami producenta;
  • serum powinno być odpowiednio dobrane nie tylko do problemu, z którym zmaga się dana osoba, ale również typu jej włosów;
  • stosowanie serum w niektórych przypadkach może nie przynieść oczekiwanych efektów, co może wynikać z występowania różnego rodzaju chorób.

Podsumowując należy stwierdzić, że zmagając się z problemem wypadających włosów warto spróbować kuracji przy użyciu serum zagęszczającego. Warto jednak pamiętać o tym, by wybrać wysokiej jakości kosmetyk, który będzie odpowiednio dobrany do typu włosów danej osoby.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY