środa, 22 maja, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Światłoterapia w domu – na czym polega?

Sezon jesienno-zimowy to czas, w którym najczęściej odczuwamy brak odpowiedniej ilości słonecznego światła. W szare pochmurne dni spada nasza produktywność i obniża się nastrój. W niektórych przypadkach dolegliwości te są objawami depresji sezonowej. Istnieje jednak sposób na zapobieganie jej, a nawet leczenie. Odpowiedzią na problemy związane z tą chorobą oraz gorszym samopoczuciem jest światłoterapia. Sprawdź, na czym polega i jak może uratować twój dobry humor w sezonie jesienno-zimowym i nie tylko!

Światło, które leczy – czym jest światłoterapia?

Dzień od razu wydaje się lepszy, gdy na niebie pojawia się słońce. Wpływa ono tak pozytywnie na nasze samopoczucie dzięki swojemu światłu, które nie tylko dostarcza nam witaminy D, ale także reguluje wydzielanie się serotoniny, odpowiadającej za dobry nastrój i melatoniny, regulującej rytm dobowy. Nic więc dziwnego, że w sezonie jesienno-zimowym odczuwamy znaczny spadek tych hormonów. Może się to przekładać na problemy w codziennym funkcjonowaniu. Istnieje jednak alternatywa dla naturalnego „naświetlania” – światłoterapia. Polega ona na ekspozycji na sztuczne źródło światła emitowane na przykład przez specjalną lampę lub okulary antydepresyjne.

Lampa antydepresyjna – twój sposób na trudniejszy czas

Leczenie światłem staje się coraz popularniejsze. Z produktami takimi jak lampy antydepresyjne do użytku domowego staje się ono nie tylko przystępniejsze, ale także dziecinie proste. Urządzenia te emitują światło o dużym natężeniu (nawet do 10000 lux), które pozytywnie wpływa na ludzki organizm – w tym na poprawę samopoczucia czy walkę z bezsennością. Mogą być one także używane do łagodzenia, a nawet eliminowania objawów depresji sezonowej. Wystarczy, że wprowadzisz do swojej rutyny codzienne dwie sesje naświetlania od 30 do 60 minut – najlepiej rano oraz wieczorem na dwie godziny przed zaśnięciem.

Wybierz odpowiednią lampę antydepresyjną

Światłoterapia jest skuteczną i prostą metodą leczenia depresji sezonowej tylko wtedy, gdy używasz odpowiedniego sprzętu. Ważne jest, aby wybrana lampa antydepresyjna była wyrobem medycznym, przetestowanym i sprawdzonym w niezależnych badaniach. Decydując się na zakup takiego urządzenia, masz nie tylko pewność, że terapia będzie efektywna, ale także, że nie zrobisz sobie krzywdy. To niezwykle ważne zwłaszcza z uwagi na to, że zabieg naświetlania przy użyciu lampy wykonuje się samemu w zaciszu własnego domu.

Wygodna alternatywa dla zabieganych – okulary antydepresyjne

Osobom zabieganym może być trudno znaleźć w ciągu dnia czas na światłoterapię. Wykonywanie tego typu zabiegów przy użyciu lampy wymaga spędzenia co najmniej 30 minut w jednym miejscu, na przykład siedząc na kanapie lub przy biurku. Jeśli nie masz takiej możliwości przez natłok obowiązków postaw na okulary antydepresyjne. Dostarczają one specjalnie dobrane światło bezpośrednio do oczu, co przyspiesza i zwiększa skuteczność leczenia. Jest ono w pełni bezpieczne dla oczu i nie ogranicza widoczności. Możesz więc jednocześnie wykonywać różne czynności w ruchu i pomagać swojemu organizmowi walczyć z objawami depresji sezonowej!

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY