Wynajem magazynów samoobsługowych to popularna usługa, z której w Polsce korzystają osoby prywatne oraz firmy. Na korzyść tej usługi przemawiają różne przesłanki, w tym atrakcyjne ceny, dostęp do niewielkich powierzchni magazynowych oraz elastyczne warunki umów.
Jaki magazyn wynająć?
Decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego, trzeba w pierwszej kolejności określić własne potrzeby względem powierzchni boksu oraz jego lokalizacji. Osobom prywatnym szukającym miejsca do przechowania rzeczy osobistych, książek, odzieży, pamiątek rodzinnych czy mebli zwykle wystarczają nieduże magazyny o powierzchni 1-2 m kw. Większe przechowalnie – kilkunastometrowe czy o metrażu ponad 20 m kw. – wynajmują z reguły firmy. W omawianym kontekście bardzo istotna jest także kwestia zabezpieczeń – rzeczy znajdujące się w magazynie powinny być całkowicie bezpieczne.
Na jak długo można wynająć magazyn?
W Kangu Self Storage minimalny okres najmu wynosi 14 dni, niemniej w poszczególnych firmach okres ten może być inny. Zasada jest taka, że im dłuższy okres najmu, tym mniej kosztuje magazyn. Wrocław oraz inne duże miasta w Polsce nie mają wygórowanych stawek – średnia opłata za wynajęcie przechowalni o powierzchni 1 m kw. oscyluje w granicach 100 zł za miesiąc. Umowa najmu jest z reguły zawierana na czas niekreślony, przy czym można ją wypowiedzieć w dowolnej chwili – oczywiście z zachowaniem ustalonego w dokumencie okresu wypowiedzenia.
Jak podpisać umowę najmu?
Firmy działające w omawianym sektorze rynku magazynowego w Polsce proponują klientom szereg ułatwień, włącznie z uproszczonymi formalnościami. Najczęściej nie trzeba rezerwować wcześniej magazynu – wystarczy zgłosić się do biura obsługi klienta i jeśli wybrana powierzchnia jest wolna, umowa zawierana od ręki. W sytuacji, gdy ktoś z rozmaitych powodów nie jest w stanie podpisać jej od ręki, formalności dopełniane są drogą elektroniczną. Informacje na temat usługi znajdują się na stronach internetowych usługodawców, można je też uzyskać telefonicznie.