Trądzik dotyka wiele osób, nie pojawia się wyłącznie w wieku młodzieńczym. Dorosłe osoby także mogą mieć wypryski objęte stanem zapalnym, bolesne zmiany skórne wypełnione ropą. Twarz pokryta trądzikiem nie wygląda atrakcyjnie, ale kamuflowanie tego makijażem tylko pogarsza stan cery i sprzyja powstawaniu nowych wykwitów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybranie się do specjalisty, najlepiej dermatologa, który oceni stan pacjenta, znajdzie źródło problemu, dobierze właściwą metodę leczenia. Bardzo popularnym lekiem przeciwtrądzikowym jest Duac. Czas dowiedzieć się nieco więcej o działaniu tego leku i jego zastosowaniu.
Duac na problemy z trądzikiem
Przyczyn powstawania trądziku jest wiele, dlatego czasem trudno znaleźć pierwotne źródło problemu. Jest to jednak niezwykle ważne, jeśli chce się postawić prawidłową diagnozę i dobrać skuteczną metodę leczenia. Skupianie się wyłącznie na niwelowaniu objawów schorzenia nie rozwiąże problemu. Będzie się on ponownie pojawiał, dopóki działania nie zostaną nakierowane na wyeliminowanie czynnika powodującego trądzik. Z uniwersalnych preparatów przeciwtrądzikowych wymienić można Duac. W jego składzie znajdują się fosforan klindamycyny i nadtlenek benzoilu, czyli substancje czynne o działaniu antybakteryjnym. Można liczyć na wyregulowanie pracy gruczołów łojowych, przeciwdziałanie powstawaniu wyprysków i wyleczenie już powstałych zmian trądzikowych.
Jako że Duac ma silne działanie bakteriobójcze, musi być stosowany pod nadzorem lekarza. Ma on postać żelu do nakładania na zmienioną chorobowo skórę. Wskazaniem do przyjmowania leku jest trądzik pospolity o różnym nasileniu. Środek leczniczy wykazuje działanie znieczulające i przeciwświądowe, co przynosi ukojenie pacjentom. Duac może być stosowany już przez dzieci powyżej dwunastego roku życia. Oczywiście zawsze trzeba zachować środki ostrożności. Wystrzegać należy się intensywnego wcierania żelu w skórę. Jest to prosta droga do jej podrażnienia. Istnieje też ryzyko odbarwiania włosów i tkanin. Duac może być przyjmowany przez dłuższy czas, ale terapia nie powinna przekroczyć dwunastu tygodni. U niektórych osób stosowanie Duacu wiąże się z wystąpieniem skutków ubocznych w postaci rumienia, pieczenia, łuszczenia, świądu, obrzęku i suchości skóry. Zdarzają się także przypadki biegunki, zapalenia okrężnicy.
Śledź na bieżąco nasz blog lifestyle