piątek, 19 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Co robić w Warszawie z dziećmi?

Jak spędzić aktywnie czas z dziećmi w Warszawie? Warszawa to piękne miasto do odwiedzenia i ma wspaniałą historię do odkrycia. Możesz znaleźć wiele rzeczy do zrobienia, wiele zabytków, muzeów i historii do odkrycia. Z pewnością, kiedy odwiedzasz Warszawę z dziećmi, jest trochę inaczej.

W Warszawie najbardziej podoba mi się mnóstwo pięknych parków i terenów zielonych z placami zabaw dla dzieci, prawdziwym piaskiem i pięknymi jeziorami z kaczkami. Prawie w każdym zakątku miasta znajdziesz teren zielony, a także coś dla dzieci.

Co robić w Warszawie z dziećmi?

Warszawa jest miastem zielonym, ponieważ prawie 25% jej powierzchni zajmują pola, zielone skwery i bujne ogrody. Niektóre parki w Warszawie są zabytkowe, jak Łazienki  i Park Wilanowski. Jeśli wybierasz się do Warszawy na Weekend polecamy śledzić co dzieje się w Warszawie na portalu miejskim Warsaw City Info.

Podróżując z dziećmi po Warszawie, warto odwiedzić inny park, a nie tylko Łazienki, a także poszukać zajęć dla dzieci na nadwiślańskich plażach!

Dotrzyj do miejsc, w których oboje mogą się dobrze bawić, w przeciwnym razie będzie to nudne doświadczenie dla dzieci, a co więcej, będzie to miało konsekwencje i konieczne sprawdź aktualne wydarzenia Warszawa. Na Warsaw City info znajdziecie również ciekawe atrakcje dla dzieci w okolicach Warszawy.

Wreszcie, szczególnie latem, w każdym zakątku miasta odbędą się imprezy dla dzieci i dorosłych.

co robić w warszawie z dziećmi
co robić w warszawie z dziećmi

Park Szcęśliwice

Park Szczęśliwicki znajduje się ok. 5km od centrum, na Ochocie. Powstał w latach 60. XX wieku na terenie składowiska gruzu z czasów II wojny światowej i zajmuje powierzchnię 30 ha.

Jest tam mnóstwo ciekawych rzeczy do zrobienia i jest to mój ulubiony park w Warszawie, zwłaszcza gdy jestem z synem.

W parku znajdują się 3 place zabaw, ogólnodostępny basen, boisko do siatkówki plażowej, maszyny do ćwiczeń, dwa jeziora z kaczkami oraz kolejka górska.

Największą atrakcją jest góra narciarska, na której można jeździć przez cały rok. Jest wiele restauracji, tras rowerowych, tras spacerowych i dużo lodów.

Podczas weekendu nie zabraknie też specjalnych imprez otwartych, nadmuchiwanych zamków, wypożyczenia aut elektrycznych dla dzieci i kto wie co jeszcze. Jestem pewien, że twoje dzieci pokochają ten park tak jak mój syn.

Park Linowy Bielany Park

Nowa atrakcja dla całej rodziny na Bielanach! Strona internetowa parku. Park Linowy to fantastyczne miejsce. Możesz przeżyć przygodę z liną na wysokości, bez konieczności specjalistycznego treningu wspinaczkowego.

Można poczuć smak ryzyka, ale bez ryzyka iz dużą dawką adrenaliny. Świetna zabawa i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Zabawa na torze linowym to okazja do sprawdzenia swoich sił i charakteru w ekstremalnych warunkach na 5 trasach o różnym stopniu trudności.

Świetna lokalizacja – położona na obrzeżach Lasu Bielańskiego, dogodny dojazd (Wisłostrada-Gwiaździsta) lub ścieżkami rowerowymi wzdłuż Kępy Potockiej.

Park Linowy Bielany Park
Park Linowy Bielany Park

Odwiedź piękny Ogród Saski

Ogród Saski i inne przeróżne ukryte perełki zieleni na terenie Mokotowa iw pobliżu Pola Mokotowskiego. Przykłady pięknych, nowoczesnych ogrodów z historycznym akcentem to świetne miejsca na relaks, zarówno dla warszawiaków, jak i dla przyjezdnych.

Został założony na przełomie XVII i XVIII wieku przez króla Augusta II Mocnego, na tzw. Osi Saskiej, jako ogród pałacowy w stylu francuskim przy pałacu saskim.

Został częściowo zniszczony w czasie Powstania Warszawskiego i odtworzony po wojnie. Dzisiejszy Ogród Saski zmniejsza się o 1,11 ha. Teren zlokalizowany w północno-zachodniej części, od ul. Senatorska wróciła do dawnych właścicieli – spadkobierców Jana Zamoyskiego.

Kampinoski Park Narodowy

Park powstał w 1959 roku w województwie warszawskim i został wpisany na listę Światowego Rezerwatu Biosfery UNESCO. Najlepiej jechać rowerem, ponieważ park oferuje niesamowite, niekończące się trasy.

Kampinoski Park Narodowy położony jest na północny zachód od Warszawy, będąc jedynym parkiem narodowym graniczącym ze stolicą liczącą ponad milion mieszkańców.

To także jeden z największych parków narodowych niziny europejskiej, rozciągającej się od Oceanu Atlantyckiego po Bug. Park został założony 19 stycznia 1959 roku w celu ochrony pozostałości Puszczy Kampinoskiej w starej dolinie Wisły.

Obecna powierzchnia Parku wynosi 36 533 ha, z czego 15% jest objęte ochroną ścisłą. Jedziesz samochodem? Tutaj możesz mieć BEZPŁATNY Parking w Parku Kampinoskim.

Centrum Nauki Kopernik z dziećmi
Centrum Nauki Kopernik z dziećmi

Centrum Nauki Kopernik – Eksperymentuj z dziećmi

Każdy lubi eksperymenty, rodzice i dzieci. To najlepsze miejsce na spędzenie czasu z dzieckiem, ponieważ w tym muzeum jest tak wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia, a także wiele ciekawych rozwiązań technicznych do odkrycia.

Wystarczy wejść na stronę centrum nauki Kopernik i poszukać Klubu Młodego Odkrywcy. Kluby Młodego Odkrywcy, młodzież i dzieci wspólnie przeprowadzają eksperymenty pod okiem opiekunów i indywidualnie zdobywają wiedzę.

W całej Polsce i za granicą działa ponad 700 klubów. Planując wizytę w Centrum Nauki Kopernik, zajrzyj do Planetarium – Niebo Kopernika.

To jedna z najnowocześniejszych planetariów w Europie, można zobaczyć filmy związane z niebem i przestrzenią, przyrodą oraz teorią ewolucji. Zajrzyj do Niebo Kopernika po więcej informacji.


 

Polecamy również artykuł: Zdrowy tryb życia

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

1 KOMENTARZ

  1. my też dawno nie byliśmy a się wybieramy bo dzieciaki będą miały wolne – jest okazja troszkę pojeździć i zwiedzić kilka ważnych punktów 🙂 dzięki za wpis bo dla osoby niekoniecznie stąd trudno znaleźć ciekawe miejscówki typowo dziecięce poza zwiedzaniem oczywiście – rozrywki dla dzieciaków też muszą być 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY