tworzenie stron internetowych
Strona głównaIT, TECHNOLOGIECzym jest robotyzacja procesów biznesowych?

Czym jest robotyzacja procesów biznesowych?

Wspieranie pracowników w ich codziennych obowiązkach, stało się koniecznością w każdej firmie, która prężnie się rozwija, lub do tego dąży. Nadmiar obowiązków nie służy produktywnej pracy, dlatego pracodawcy szukają nowych, lepszych rozwiązań. Narzędziem, które pozwoli na optymalizacje pracy w różnych działach, będzie robotyzacja procesów biznesowych.

Co to jest robotyzacja procesów biznesowych?

Process robotization polega na wykorzystaniu inteligentnej automatyzacji w narzędziach informatycznych po to, aby możliwie jak najbardziej poprawić produktywność, jakość i elastyczność procesów. Pozwala to na wykonywanie operacji pomiędzy wieloma systemami informatycznymi, bez udziału człowieka. Co ważne, roboty są proste we wdrożeniu, a ich użycie nie wymaga zastosowania zmian w istniejących już systemach firmy. Po ich utworzeniu możliwe jest działanie systemów tak długo, jak to jest potrzebne. Działają zawsze zgodnie z zaprogramowanym algorytmem, a więc nie podejmują autonomicznych decyzji.

Jakie usługi oferuje robotyzacja procesów?

Ponieważ robotyzacja procesów znajduje swoje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, do najczęstszych usług w tym zakresie zalicza się m.in.:

  • opracowanie strategii robotyzacji procesów biurowych,
  • robotyzacja procesów księgowych, kadrowych, zakupowych, sprzedażowych, marketingowych, finansowych, logistycznych,
  • robotyzacja procesów odzyskiwania.

Dodatkowo opracowuje się studium wykonalności techniczno-ekonomicznej dotyczącej robotyzacji, produkcję robota i jego realizację, monitoruje się efektywność pracy robotów, a także wdraża procesy zarządzania zmianą i tworzy się podstawy innowacyjnej kultury korporacyjnej. Na początek należałoby ocenić potencjał robotyzacji i ustalić, czy możliwe jest usprawnienie procesów w danej organizacji. Niektóre firmy oferują darmowe konsultacje, na które przedsiębiorca może się zapisać. Więcej o process robotization przeczytasz na stronie https://www.crowe.com/pl/en-us/services/konsulting/robotyzacja-procesow-biznesowych.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE