tworzenie stron internetowych
Strona głównaBLOG LIFESTYLOWYDieta pudełkowa – czy to się naprawdę opłaca?

Dieta pudełkowa – czy to się naprawdę opłaca?

Wiele osób w wyścigu po piękną sylwetkę i zdrowie decyduje się na rozmaite diety, które mają zapewniać optymalną ilość składników odżywczych, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Można znaleźć rozmaite rozwiązania, które w większym lub mniejszym stopniu sprawdzają się u różnych osób. Diety przeprowadza się samodzielnie lub pod okiem doświadczonych dietetyków. Coraz większą popularnością cieszą się jednak również inne rozwiązania. Jednym z nich jest dieta pudełkowa, rozpropagowana przez rozmaitych celebrytów, którzy w ten sposób próbują dążyć do idealnej sylwetki. Czym w ogóle jest dieta pudełkowa i czy rzeczywiście przy jej pomocy udaje się uzyskać spektakularne efekty. O tym wszystkim opowiemy poniżej.

Dieta pudełkowa – co to jest i na czym polega?

Dieta pudełkowa w dużym uproszczeniu to nic innego, jak zamawianie gotowych posiłków na cały dzień w formie cateringu przywożonego codziennie na wskazany adres.

Swoją nazwę zawdzięcza oczywiście pudełkom, w których jest dostarczana do klienta.

Początkowo było to rozwiązanie stworzone dla osób zapracowanych, nie mogących samodzielnie przygotowywać posiłków. Z czasem tendencja ta zyskała szerokie grono miłośników, którzy widzą w niej sposób na zrzucanie niepotrzebnych kilogramów oraz naprawdę pełnowartościowe odżywianie się.

Zalety i wady diety pudełkowej – dlaczego warto z niej skorzystać?

Największą zaletą przejścia na dietę pudełkową, znanej jako catering dietetyczny, jest oczywiście olbrzymia wygoda. Nie musimy samodzielnie przygotowywać posiłków. Odpada także problem planowania jadłospisu oraz robienia zakupów. Wszystko, czego potrzebujemy dostajemy wprost pod drzwi (domowe lub w biurze).

Istnieje wiele różnych wariantów cateringu dietetycznego, dzięki czemu łatwo dopasować go do potrzeb wszystkich członków rodziny.

Większość renomowanych firm świadczących usługi tego typu na początku umożliwia konsultację z dietetykiem. Dzięki temu ustala się indywidualny plan żywienia, składający się z właściwych składników, dopasowanych w odpowiednich proporcjach do danej osoby oraz celów, które pragnie osiągnąć (np. zrzucenia zbędnych kilogramów, utrzymania optymalnej kondycji).

Wskazania specjalistów od żywienia są następnie przekazywane do profesjonalnych kucharzy, którzy przygotowują odpowiednio zbalansowane, pełnowartościowe posiłki. Każdy z nich jest inny, łączy je jednak dobry smak oraz właściwa ilość wszystkich potrzebnych mikro i makroelementów, potrzebnych dla zdrowia.

Rozwiązanie tego typu stanowi także świetny sposób na spróbowanie rozmaitych, modnych obecnie składników, których często nie wprowadzamy do naszej kuchni, kierując się stałymi nawykami żywieniowymi oraz przewidywalną rutyną. Dieta pudełkowa to zatem szansa na poszerzanie horyzontów kulinarnych.

Nie zapominajmy również o tym, że jeżeli kierujemy się wskazaniami dietetyka i spożywamy wyłącznie przekazywane nam przez kierowcę posiłki, wówczas z dużą dozą prawdopodobieństwa osiągniemy pierwotne cele, czyli na przykład zrzucimy niepotrzebne kilogramy.

Czy są jakieś mankamenty takiego sposobu żywienia? Największym z nich jest niestety wysoki koszt takiego odżywiania się. Cena zależy oczywiście od typu diety oraz rozmiarów porcji, jednak zawsze kosztuje nas to dużo więcej niż samodzielne przygotowywanie posiłków, co dla wielu osób może być kwestią trudną do zaakceptowania, zwłaszcza jeśli chcielibyśmy przejść na catering dietetyczny całą rodziną.

Dodatkowo w przypadku diety pudełkowej nie zawsze dokładnie wiemy, co tak naprawdę jemy. Gdy przygotowujemy posiłki samodzielnie, zazwyczaj dokładnie sprawdzamy jakość użytych do gotowania składników. Możemy decydować, który z nich zastosować. Jeśli zdajemy się na posiłki przywożone pod drzwi, niejednokrotnie tracimy kontrolę nad tym, co dokładnie dostarczamy do naszych organizmów, a to potrafi być problematyczne, a niekiedy (w przypadku nieuczciwych dostawców) wręcz szkodliwe dla zdrowia osób na diecie.

Dieta pudełkowa – sposób na zdrowe odżywianie się?

Catering dietetyczny staje się coraz popularniejszy. Spore grono decyduje się na taki typ żywienia ze względu na olbrzymią wygodę i oszczędność czasu, potrzebnego na przyrządzanie wartościowych i ciekawych posiłków. Z pomocą takiego typu odżywiania się można osiągnąć zamierzone cele, jak na przykład powrót do optymalnej kondycji lub zrzucenie kilku zbędnych kilogramów.

Trzeba jednak pamiętać, że cena tego typu usługi jest dość wysoka, a równocześnie nie mamy kontroli nad tym, co tak naprawdę trafia na nasze talerze. Niekiedy zatem dużo bardziej opłaca się poświęcić nieco czasu na własnoręczne przygotowanie posiłków – dla zdrowia i smaku.

***

Szukasz pełnowartościowych składników do zdrowej diety? Odwiedź stronę SklepAgnex i zobacz, co rekomendują doświadczeni specjaliści.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE