tworzenie stron internetowych
Strona głównaBUDOWNICTWOTania klimatyzacja do domu – czy to możliwe?

Tania klimatyzacja do domu – czy to możliwe?

Klimat w naszym kraju drastycznie się zmienia w ostatnim czasie. Fale wakacyjnych upałów zaczynają doskwierać coraz bardziej, sprawiając, że spore grono osób zaczyna poważnie myśleć o zamontowaniu we wnętrzach mieszkalnych klimatyzacji. Coś, co jeszcze kilka lat temu kojarzyliśmy głównie z amerykańskich filmów, powoli staje się standardem w domach, miejscach prywatnych i w biurach. W wielu przypadkach koszty pełnej instalacji chłodzącej są dość wysokie. Istnieją jednak praktyczne rozwiązania, które sprawiają, że można cieszyć się przyjemnym chłodem, bez rujnowania budżetu na zakup i montaż klimatyzatorów. Jak to zrobić? Warto postawić na praktyczne klimatyzatory przenośne oraz klimatyzery, o których postaramy się dziś nieco więcej opowiedzieć.

Klimatyzacja, czyli przyjemny chłód we wnętrzach

Istnieją różne typy klimatyzacji. Najpowszechniej pojawiają się urządzenia typu SPLIT z jednostką umieszczoną we wnętrzach oraz drugą, zewnętrzną. Oprócz nich istnieje jednak jeszcze szereg innych rozwiązań chłodzących, które bywają niezmiernie przydatne w domach, a przy tym nie wymagają tak wielkich inwestycji – w sam sprzęt oraz jego montaż.

Szczególnie dużą popularnością cieszą się rozwiązania przenośne. Czym się wyróżniają i dlaczego warto rozważyć ich zakup?

Klimatyzatory przenośne – korzyści dla użytkowników

Klimatyzatory przenośne to kompaktowe, mobilne urządzenia chłodzące, które wykorzystuje się najczęściej w pomieszczeniach, w których potrzebujemy obniżyć temperaturę okazjonalnie lub w których nie możemy pozwolić sobie na ingerencję w strukturę budynku. Dotyczy to na przykład zabytkowych kamienic. W takich miejscach montaż stałej instalacji klimatyzacyjnej bywa niekiedy niemożliwy. Wówczas klimatyzatory przenośne potrafią ją skutecznie zastąpić.

Urządzenia mobilne są łatwe do przemieszczania, dzięki niewielkim, praktycznym kółkom, co pozwala je szybko i sprawnie przetransportować na wybrane miejsce. Ponadto klimatyzatory tego typu wystarczy tylko podpiąć do prądu, żeby od razu cieszyć się przyjemnym chłodem we wnętrzach. Nie potrzeba prac montażowych, które w przypadku klimatyzacji tradycyjnej wiążą się często ze sporym remontem. Temperaturę można ustawić do odpowiedniej, żądanej wartości, dla uzyskania optymalnego komfortu cieplnego.

Kolejną, wielką zaletą przenośnych urządzeń jest atrakcyjna cena – zdecydowanie niższa niż przy urządzeniach SPLIT. To przekonuje do nich szerokie grono klientów, którzy nie chcą wydawać dużych pieniędzy, a pragną zaznać nieco ochłody w trakcie męczących upałów.

Czy klimatyzatory przenośne mają wady? Zazwyczaj są mniej wydajne niż jednostki stacjonarne. Ponadto w ich przypadku wszystkie elementy instalacji znajdują się w jednej obudowie. Dlatego też są one najczęściej dużo głośniejsze niż klimatyzacja SPLIT.

Klimatyzer zamiast klimatyzatora

Istnieje jeszcze jedno, praktyczne rozwiązanie, które pozwala ochłodzić powietrze w domu, a przy tym dodatkowo je nawilżyć. Na naszym rynku pojawił się bowiem w ostatnich latach szeroki wybór klimatyzerów. Co to takiego?

Klimatyzery to niewielkie, kompaktowe urządzenia chłodzące, w których za czynnik chłodniczy służy wkład z wodą. Wentylator zasysa gorące powietrze do wnętrza urządzenia, gdzie ochładza się ono w wodzie. Następnie jest wydmuchiwane na zewnątrz w formie przyjemnej, rześkiej bryzy.

Klimatyzery są przydatnym sprzętem, schładzającym i nawilżającym powietrze. Można je bez przeszkód przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu, co znacząco zwiększa ich funkcjonalność. Ich wielką zaletą jest także bardzo niska cena. Wydajne i skuteczne urządzenie jesteśmy bowiem w stanie nabyć już za kilkaset złotych.

Nie zapominajmy też o tym, że klimatyzery z wodnym wkładem stanowią rozwiązanie przyjazne środowisku, znacznie bardziej niż standardowa klimatyzacja z czynnikiem chłodzącym.

Podstawowym ograniczeniem w przypadku klimatyzerów jest fakt, że nie mamy możliwości precyzyjnego wyregulowania temperatury. Ponadto ich wydajność jest niższa niż w przypadku standardowej klimatyzacji, wciąż pozwalając jednak na schłodzenie domowych pomieszczeń.

Przyjemny chłód zawsze, gdy jest potrzebny

Przenośne urządzenia chłodzące cieszą się rosnącą popularnością wśród klientów. Nie wymagają dużych nakładów finansowych na samo urządzenie oraz montaż. Z instalacją nie wiążą się także prace remontowe. Wystarczy tylko ustawić urządzenie w odpowiednim miejscu, włączyć je i cieszyć się przyjemnym chłodem.

***

Szukasz sposobu na ochłodę w gorące dni? Dowiedz się więcej na stronie Econovli, pełnej sprawdzonych porad i wskazówek.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE