niedziela, 21 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Dlaczego warto inwestować w firmowe wyjazdy integracyjne?

Firmowe wyjazdy integracyjne na dobre zadomowiły się w polskich przedsiębiorstwach. Warto wygospodarować czas i środki na ich organizację. Wspólny pobyt z dala od codziennych problemów to sposób na zasłużony wypoczynek dla wszystkich pracowników. Przy okazji niesie ze sobą sporo innych korzyści. W naszym artykule zdradzamy te największe.

Główne cele wyjazdów

Głównym celem wyjazdów integracyjnych jest budowanie zespołu, czyli tzw. team building. Choć uczestnicy wyjazdów miło spędzają czas np. podczas zwiedzania najpiękniejszych polskich miast, w tym samym czasie nawiązują relacje zupełnie inne od tych na polu zawodowym.

Oprócz zwiedzania zabytków czy podziwiania atrakcji przyrodniczych na pracowników czekają także gry i zabawy integracyjne. Pozwalają one sprawdzić się w różnych rolach. Być może podczas pokonywania trudnych zadań wyłoni się nowy lider, a wspólne rozwiązywanie problemów sprawi, że zespół wzmocni relacje? Usprawnienie komunikacji, nauka współpracy i poprawa atmosfery w miejscu pracy to najczęściej wskazywane przez managerów cele integracji.

Korzyści dla pracowników

Choć część pracowników z dystansem podchodzi do założeń team buildingu, chętnie korzystają z wyjazdów integracyjnych. Zazwyczaj traktują je jako możliwość odpoczynku w atrakcyjnym miejscu. Nierzadko nawet sami występują z propozycją firmowej wycieczki, wskazując jej wymarzony kierunek.

Po powrocie czują się bardziej wypoczęci, a ich współpracownicy wydają im się sympatyczniejsi. Ma to bezpośredni wpływ na wzajemne relacje, atmosferę pracy, a nawet na jej efektywność. Niezależnie od zamierzonych celów firmowej integracji, jej uczestnicy czują się docenieni i wyróżnieni przez szefa.

Korzyści dla firmy

Czy można stworzyć zgrany zespół pracowników, którzy samodzielnie rozwiązują problemy, doskonale współpracują i nie ma wśród nich konfliktów? Choć brzmi to nieco bajkowo, taka rzeczywistość jest możliwa. Wystarczy dobrze zorganizowany wyjazd integracyjny, by móc cieszyć się jego efektami.

Uczestnicy team buildingu stają się bardziej lojalni wobec firmy i rzadziej podejmują decyzje o zmianie pracodawcy. Wyjazdy integracyjne należą bowiem do cenionych benefitów.

Wiele firm zmaga się z problemem sporej rotacji pracowników. W takiej sytuacji wyjazdy integracyjne ułatwiają wdrożenie nowych członków kadry i odbudowę uszczuplonego zespołu.

Gdzie wyjechać?

Wyjazd integracyjny można zorganizować w wybranym polskim mieście, za granicą lub w górach. Należy jednak pamiętać o atrakcyjnym planie pobytu. Aby mieć pewność, że zrealizujemy najważniejsze cele, warto powierzyć jego opracowanie profesjonalnej firmie.

Biuro turystyczne Horyzont proponuje pracownikom wycieczki firmowe połączone z atrakcyjnym programem integracji. Przykładowo wyjazd firmowy w góry ubogacą gry terenowe, paintball czy elementy survivalu. Równie kompleksowo biuro traktuje wycieczki do miast czy wyjazdy poza granice Polski.

Horyzont stale modyfikuje ofertę i jest otwarty na sugestie swoich klientów.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY