wtorek, 1 kwietnia, 2025
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
wydarzenia warszawawydarzenia warszawa
pożyczki dla firmpożyczki dla firm
przewierty sterowaneprzewierty sterowane

Podobne wpisy

Dlaczego warto kupić szklarnię ogrodową zimą?

Większość ogrodników zaczyna myśleć o wymianie bądź zakupie nowej szklarni u progu nowego sezonu, czyli pod koniec zimy. Jednak ci bardziej przezorni kupują szklarnię zimą i dzięki temu mogą wcześniej rozpocząć przygotowania do uprawy roślin i zadbać o urodzaj plonów. Dlaczego nie warto czekać z zakupem na pojawienie się przebiśniegów? I jaką szklarnię wybrać, aby się nie zawieść? Podpowiadamy.

Zima – dobry czas na zakup szklarni

Kupując szklarnię zimą:

  • Zyskujemy więcej czasu na zaplanowanie harmonogramu upraw, zakup narzędzi ogrodniczych i potrzebnych nasion.
  • Po zamontowaniu szklarni już na początku roku możemy rozpocząć w niej pierwsze prace przygotowawcze do nowego sezonu. Dzięki temu nie będziemy się martwić, że nie zdążymy z nowalijkami np. na skutek problemu z montażem, który pojawi się u progu sezonu.
  • W zimie możemy liczyć na zdecydowanie szybszy czas realizacji zakupu i zazwyczaj niższe ceny.
  • Poza sezonem wysokiej jakości szklarnia dachem może posłużyć jako baldachim, np. do osłony basenu albo do przechowywania mebli ogrodowych.
  • Istnieje wiele gatunków roślin, które można uprawiać nawet podczas zimowych miesięcy.

Jaką szklarnię kupić zimą?

Kupując szklarnię o tej porze roku należy koniecznie wziąć pod uwagę wytrzymałość i odporność na zmienne czynniki atmosferyczne. Standardowa szklarnia ze szkła albo co gorsza plastiku może nie dotrwać do wiosny. Inaczej sprawa wygląda z wysokiej jakości szklarniami z poliwęglanu. Poliwęglan jest uznawany za jeden z najbardziej trwałych materiałów budulcowych szklarni. Przeglądając ofertę producentów zwróćmy uwagę na jego grubość – powinno być to minimum 4 mm. Warto zapytać również o przewodność cieplną – jeśli planujemy uprawiać warzywa lub zioła jeszcze zimą. W szczelnych szklarniach z poliwęglanu zwykle nie ma problemu z ogrzewaniem. Kolejny czynnik, który należy uwzględnić to dozwolone obciążenie śniegiem. Dobry tunel może wytrzymać obciążenie śniegu sięgające 240 kg na metr kwadratowy. Wydaje się, że to aż zbyt dużo w naszym klimacie? Niekoniecznie. Warunki pogodowe w ostatnich latach są bardzo nieprzewidywalne. Nagły atak śnieżnej zimy jest bardzo możliwy i warto się na to przygotować.

Wysokiej jakości szklarnie z poliwęglanu można znaleźć np. w ofercie firmy Botanic, która jest obecnie czołowym producentem tuneli ogrodowych w Polsce.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, warszawskiego portalu informacyjnego www.warsawcity.info oraz dwóch serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, creditbanque.pl). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY