tworzenie stron internetowych
Strona głównaFIRMA I BIZNESElektroniczne portfele walutowe – komu mogą się przydać?

Elektroniczne portfele walutowe – komu mogą się przydać?

Płacenie w sieci, przelewanie środków na konta zagraniczne nigdy nie było tak łatwe jak teraz – jest to efekt pojawienia się innowacyjnych usług finansowych. Jedną z nich jest elektroniczny portfel walutowy. Do czego służy e-portfel i kiedy będzie on szczególnie przydatny?

Elektroniczny portfel walutowy – co to takiego?

Taki portfel nie wiele różni się od tego, który nosi się w kieszeni. On także pozwala na przechowywanie pieniędzy i płacenie nimi za zakupy. Różnica polega na tym, że e-wallet umożliwia dokonywanie szybkich płatności bezgotówkowych.

Portfel elektroniczny można założyć w przedsiębiorstwie, które działa w branży płatności online. Aby z niego korzystać, należy wcześniej wpłacić na niego odpowiednią kwotę pieniędzy – można to zrobić przy pomocy przelewu. W taki sam sposób odbywa się wypłata znajdujących się w nim środków finansowych. Oprócz tego do portfela walutowego można podpiąć kartę płatniczą. Ponadto e-wallet umożliwia dokonywanie transakcji w różnych walutach, dzięki czemu można nim bezgotówkowo za zakupy za granicą.

Wdrożenie takiej metody płatności w swoim e-sklepie może zadecydować o tym, że na zakupy zdecydują się również zagraniczni klienci oraz osoby dysponujące inną walutą niż polski złoty. Obsługą takich transakcji zajmuje się operator P24.

W jakich sytuacjach przydaje się elektroniczny portfel walutowy?

By móc korzystać z e-wallet, wystarczy założyć konto na wybranej platformie. Można też podpiąć pod niego swoją kartę. Dane użytkownika portfela zostają zapisane, dlatego chcąc dokonać płatności bezgotówkowej, nie trzeba każdorazowo wprowadzać numeru karty czy kodu CVV/CVC. Właśnie dlatego jest on świetnym rozwiązaniem dla osób, które często robią zakupy w sieci – i to także w zagranicznych sklepach.

Rosnąca popularność e-portmonetek to także wskazówka dla przedsiębiorców działających w sieci – wdrożenie tej metody płatności to ukłon w stronę klientów i sposób na powiększenie ich grona. Więcej informacji o elektronicznych portfelach walutowych można przeczytać na https://www.przelewy24.pl/.

 

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE