wtorek, 16 lipca, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Fotel masujący – Twój sprzymierzeniec w walce z zakwasami i zmęczeniem mięśni

Zakwasy i zmęczenie stawów to domena osób aktywnych fizycznie. Jak zaradzić temu bez wychodzenia z domu? Aby ograniczyć dolegliwości bólowe ze strony mięśni, wcale nie trzeba udawać się do profesjonalnego masażysty. Równie dobrze można zdecydować się na inwestycję w wyspecjalizowany fotel masujący. Tego typu urządzenie może okazać się absolutnym sprzymierzeńcem w kontekście walki z zakwasami oraz zmęczeniem mięśni. W poniższym artykule przedstawiamy szczegółowe informacje na ten temat.

Fotel elektryczny – zmniejszenie bólu mięśni i stawów, ale nie tylko

Fotel rozkładany z masażem to urządzenie, które z roku na rok pojawia się w coraz większej liczbie polskich domów i mieszkań. Jest to oczywiście spowodowane tym, iż masaż realizowany przez tego typu urządzenia gwarantuje bardzo wysoki stopień komfortu, a jego skuteczność niejednokrotnie jest porównywalna z tym, jaki wykonują profesjonalni masażyści. Systematyczne korzystanie z fotela do masażu może przynosić wiele wymiernych korzyści. O czym mowa? 

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, jednym z najważniejszych atutów każdego fotela do masażu jest fakt, iż w ogromnym stopniu przyczynia się on do zmniejszenia dokuczliwego bólu mięśni. Wiele osób boryka się z bólem mięśni – dotyka to nie tylko sportowców, ale również osób prowadzących siedzący tryb życia. W elektrycznych fotelach masujących stosowane są zróżnicowane typy masaży, dzięki którym na różne sposoby można łagodzić bóle mięśni. 

Oprócz tego, wyróżnikiem foteli masujących jest fakt, iż systematyczne korzystanie z nich może powodować poprawę krążenia krwi. Masaże na takim fotelu rozluźniają mięśnie, a konsekwencji krążenie krwi oraz przepływ tlenu do tkanek przebiega znacznie efektywniej. Powoduje to lepsze dotlenienie organizmu oraz doskonałe odżywienie. Lepsze krążenie ma także znaczenie w kontekście stresu. Mianowicie: mniejsze napięcie mięśniowe skutkuje tym, że zredukowany zostaje poziom kortyzolu, który nazywany jest hormonem stresu.

Masaże relaksacyjne powodują także znaczącą redukcję dokuczliwego bólu pleców – to z kolei jest niezwykle ważne dla osób, które dużo pracują przy biurku a także dla aktywnych fizycznie. Systematyczne korzystanie z fotela do masażu powoduje też poprawę jakości snu. Jest to także konsekwencja redukcji napięcia mięśniowego oraz poprawy krążenia krwi. Stymulowanie krążenia powoduje także poprawę kondycji skóry – wzrasta jej elastyczność, co ułatwia redukcję cellulitu.

Jak wybrać odpowiedni fotel do masażu?

Na co zwrócić uwagę wybierając profesjonalny fotel do masażu? Przed podjęciem decyzji o zakupie jakiegokolwiek fotela do masażu, należy szczególną uwagę zwrócić na kilka kwestii. Przede wszystkim na mechanizmy masowania – im więcej części ciała fotel masuje, tym lepiej. Kolejna kwestia to jakość wykonania – wszystkie elementy muszą być odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, ponieważ tylko wtedy będziemy mieć pewność, że kupiony fotel posłuży nam przez długi czas.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY