tworzenie stron internetowych
Strona głównaDOM I OGRÓDIle czasu powinno się ozonować pomieszczenie?

Ile czasu powinno się ozonować pomieszczenie?

Jeszcze do niedawna ozonowanie pomieszczeń było zarezerwowane dla lokali dotkniętych pożarem lub zalaniem oraz dla placówek służby zdrowia. Dziś jest coraz bardziej powszechną metodą dezynfekcji i deodoryzacji przestrzeni, stosowaną nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale również w mieszkaniach. Przeprowadzona przez doświadczonych fachowców, pozwala pozbyć się bakterii, wirusów i grzybów, a także nieprzyjemnych zapachów wywołanych przez czynniki zewnętrze, obecność w domu zwierząt, woń dymu papierosowego czy niehigieniczny tryb życia. Na czym polega ozonowanie mieszkania? Jak długo powinno być prowadzone i jakie środki ostrożności należy zachować? Zapytaliśmy o to specjalistów z firmy zajmującej się ozonowaniem pomieszczeń.

Ozonowanie pomieszczeń – na czym polega?

Ozon jest drugą najskuteczniejszą substancją utleniającą na świecie. Dzięki temu świetnie spisuje się przy niwelowaniu nieprzyjemnych zapachów. Likwiduje także wszelkie drobnoustroje, pomagając uzyskać wysoki stopień sterylności w pomieszczeniu. Powodem jest jego silna reaktywność, pozwalająca łączyć się z rozmaitymi cząsteczkami i uszkadzać ich struktury. Niebagatelne znaczenie ma fakt, że ozon występuje w postaci gazowej. W praktyce oznacza to, że może dotrzeć w najmniejsze zakamarki, czyli wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest klasyczne czyszczenie powierzchni za pomocą detergentów. Szacuje się przy tym, że ozonowanie jest 50 razy skuteczniejsze niż działanie chloru, zawartego w dostępnych preparatach czyszczących.

Jak długo trwa ozonowanie?

Bez względu na niezwykłą skuteczność ozonu, należy pamiętać, że jest to gaz trujący dla człowieka. Z tego względu ozonowanie pomieszczeń należy zlecić specjalistom. W przypadku nieprzyjemnego zapachu fachowcy pomogą też zlokalizować jego źródło, pozwalając usunąć przyczynę problemu. Dopiero wówczas wykonają ozonowanie mieszkania. Specjalistyczne firmy dysponują także nowoczesnym i wydajnym sprzętem, zapewniającym wysoką skuteczność dezynfekcji oraz pozwalającym skrócić jej czas do minimum. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ na czas prowadzenia prac konieczne jest opuszczenie pomieszczenia przez zamieszkujących je domowników czy zwierzęta. Należy też usunąć z pokoju rośliny, cenne pamiątki oraz gumowe przedmioty. Pomieszczenie powinno być uszczelnione, aby stężenie gazu mogło osiągnąć odpowiednią wartość. Ozonowanie mieszkania procedura – jak długo trwa? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Tymczasem odpowiedź nie jest jednoznaczna. Czas trwania ozonowania zależy przede wszystkim od stopnia zanieczyszczenia przestrzeni. Może zająć od godziny do kilku a nawet kilkunastu godzin w przypadku bardzo zaawansowanych prac.

Jak długo trzeba wietrzyć pomieszczenie po ozonowaniu?

Po zakończeniu ozonowania konieczne jest wywietrzenie pomieszczenia. Powinno trwać nie krócej niż pół godziny. Warto jednak pamiętać, że domownicy mogą wrócić do mieszkania nie wcześniej niż po upływie 2-3 godzin, ponieważ jest to czas rozpadu cząsteczki ozonu do cząsteczki tlenu. Charakterystyczny zapach ozonu może natomiast unosić się w przestrzeni nawet przez dwie doby. Nie jest to jednak czynnik zagrażający zdrowiu przebywających w nim osób. Co daje ozonowanie pomieszczeń? Czystą i higieniczną przestrzeń wolną od zapachów. Prace można przeprowadzać zarówno po zaistnieniu zdarzeń losowych, takich jak pożar czy powódź, ale także profilaktycznie – raz na kilka miesięcy. Jest to tym bardziej wskazane, jeśli w domu mieszkają zwierzęta albo osoby cierpiące na alergię. Obowiązkowo ozonowanie mieszkania należy przeprowadzić po zakupie lokalu, pozbywając się w ten sposób wszelkich śladów po poprzednich mieszkańcach.

Ozonowanie pomieszczeń jest niedrogą procedurą, która może przynieść korzyści dla zdrowia oraz ogólnego samopoczucia osób przebywających w budynku. Przeprowadzone przez fachowców, jest całkowicie bezpieczne i co najważniejsze, daje wysoką skuteczność w walce z drobnoustrojami.
Sprawdź również jakie są skutki uboczne ozonowania pomieszczeń.

ozonowanie-oferta
ozonowanie-oferta

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE