tworzenie stron internetowych
Strona głównaDOM I OGRÓDChcesz skorzystać z ozonowania mieszkania? Wybierz do tego odpowiednich specjalistów!

Chcesz skorzystać z ozonowania mieszkania? Wybierz do tego odpowiednich specjalistów!

Ozonowanie mieszkania powinno wykonywać się w wielu różnych sytuacjach życia codziennego. Czy to ozonowanie po zgonie, ozonowanie po pożarze czy ozonowanie mieszkania na wynajem. Jest to czynność, którą powinno się zlecić profesjonalnej firmie sprzątającej. Jak wybrać odpowiednich specjalistów?

Czym jest ozonowanie pomieszczeń?

Ozon jest gazem biobójczym, który jest bardzo aktywny chemicznie i wchodzi w reakcję z różnymi związkami organicznymi. Dzięki temu, że jest reaktywny w stosunku do bakterii, wirusów, pleśni,  grzybów, a także pierwotniaków, roztoczy i alergenów, umożliwia usunięcie szkodliwych dla człowieka drobnoustrojów i patogenów, a także ich zarodników. Sprawia to, że ozon idealnie sprawdza się do dezynfekcji pomieszczeń. Dopuszczalne stężenie, które jest bezpieczne dla ludzi to 0,1 ppm (200μg/m3). Trzeba jednak podkreślić, że nie zaleca się wykonywania ozonowania mieszkania samodzielnie, ponieważ jest to silnie toksyczny gaz, który wdychany przez ludzi i zwierzęta może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Co daje ozonowanie mieszkania?

Czynność ozonowania polega na dostarczeniu w pomieszczeniu cząsteczek gazowego ozonu. Wykorzystując reakcję utleniania, po wymieszaniu z powietrzem w pomieszczeniu, ozon wchodzi w reakcję chemiczną. Dzięki temu ozonowanie wykorzystuje się jako jeden z etapów dezynfekcji. Zabija bakterie, wirusy, grzyby itd. W największym stopniu przyczynia się do osiągnięcia w pomieszczeniu przyjemnego, rześkiego, świeżego zapachu.

ozonowanie po zgonie

Zastosowanie ozonowania

Ozonowanie pomieszczeń to zwykle ostatni etap prac firmy sprzątającej, która realizuje usługę profesjonalnego sprzątania i dezynfekcji mieszkań lub innych pomieszczeń gospodarczych. Ozonowanie można jednak wykonać także jako oddzielną usługę. Taką praktykę zaleca się stosować w wielu różnych sytuacjach życia codziennego. Kiedy szczególnie potrzebne jest ozonowanie mieszkania? Przede wszystkim ozonowanie należy wykonać w przypadku skrajnie zanieczyszczonych pomieszczeń.

Ozonowanie po zgonie

Sprzątanie po zgonach przez firmy sprzątające to praktyka, dzięki której powrót do mieszkania jest bezpieczny, ponieważ pomieszczenia są zdatne do użytku mimo znalezienia w nich wcześniej zwłok. Ozonowanie po śmierci jest konieczne z uwagi na to, że rozkładające się ciało ma charakterystyczny zapach, którego nie da się usunąć domowymi sposobami. Nie da się pomieszczeń po prostu wywietrzyć po zgonie – to nie zadziała. Metody sprzątania po śmierci są dobierane pod kątem konkretnej sytuacji i zależą od rodzaju śmierci, stanu rozkładu zwłok, a także miejsca, w którym zostały znalezione. Celem ozonowania po zgonie jest neutralizacja zapachu unoszących się w powietrzu płynów ustrojowych, krwi i fekaliów. Poza dokładną dezynfekcją, ozonowanie jest konieczne, aby uniknąć zakażenia lub zatrucia biologicznego.

Ozonowanie po pożarze

Usuwanie szkód po pożarach to trudne zadanie. Należy usunąć zagrażające życiu spalone przedmioty, sprzątnąć oznaki pogorzeliska, zlikwidować źródła pożaru, spalone meble i inne przedmioty. Niezależnie od przyczyny pożaru, ozonowanie to jedna z czynności, o której nie myśli się przed powrotem do mieszkania. Niestety jest to błąd, ponieważ ozonowanie mieszkania po pożarze lub zalaniu pozwala na usunięcie zapachu stęchlizny.

Chociaż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, to po pożarze poza zapachem spalenizny w pomieszczeniach unoszą się też dioksyny. Ich usunięcie jest możliwe tylko dzięki ozonowaniu. Zastosowanie ozonu pozwala na szybkie, skuteczne i bezpieczne odświeżenie mieszkania po pożarze.

Czy ozonowanie mieszkania jest bezpiecznie?

Ozon jest gazem biobójczym, co oznacza, że nie można przebywać w jego oparach. Oznacza to, że ozonowania mieszkania też nie powinno się wykonywać samodzielnie. Skuteczne ozonowanie w mieszkaniu silnymi środkami chemicznymi może wykonać jedynie profesjonalna firma sprzątająca wyposażona w odpowiedni strój ochronny, np. maski i kombinezony. W zależności od wielkości pomieszczenia czas trwania prac w jednym pokoju zwykle trwa do 2 godzin. Zdarza się jednak, że konieczne jest wykonanie większego zakresu prac, jak np. zerwanie tapet czy podłogi. W takich sytuacjach czas się wydłuża.

Należy bezwzględnie unikać przebywania w ozonowanym pomieszczeniu, a po zakończeniu prac nie można od razu wrócić do mieszkania. Czas oczekiwania nie jest jednak długi i zwykle jest to kilka godzin. Następnie w pomieszczeniu należy uchylić okno, aby pomieszczenie dodatkowo wywietrzyć i usunąć resztki ozonu.

ozonowanie po zgonie

Jak wybrać firmę oferującą ozonowanie?

Wybranie odpowiedniej firmy, która będzie odpowiedzialna za realizację usługi ozonowania mieszkania, to ważny krok. Najszybciej sprawdzić oferty dostępne w internecie, ale należy wystrzegać się podejrzanych stron, firm bez opinii, z dużo niższymi cenami w stosunku do konkurencji. Co więcej, należy szczególną uwagę poświęcić na zakładkę strony firmowej, gdzie można znaleźć informacje kontaktowe, a także np. dyplomy uznania lub referencje. Profesjonalna firma sprzątająca powinna posiadać liczne certyfikaty. Dzięki temu można mieć pewność, że korzysta się z pomocy doświadczonych specjalistów. Ozonowanie mieszkania przez ekipę techników, którzy potrafią dokonać rzetelnej analizy pomieszczenia i sprawnie wykonać dokładną dezynfekcję, to gwarancja bezpieczeństwa.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE