poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Jak ekologicznie ogrzewać dom?

Chcesz skutecznie, ekonomicznie, a jednocześnie ekologicznie ogrzać swój dom? Jest na to kilka sposobów. Sprawdź, w jaki sposób ogrzać swe domostwo, troszcząc się przy tym o naturę.

Nowoczesne ogrzewanie na podczerwień folią grzewczą

Popularną metodą ekologicznego ogrzewania domu jest podłogowe elektryczne ogrzewanie na podczerwień, wykorzystujące folię grzewczą. To nowoczesne rozwiązanie, w którym proces emisji ciepła działa na zasadzie w pełni bezpiecznego dla zdrowia promieniowania podczerwonego. Folia grzewcza zapewnia dużą powierzchnię grzewczą oraz równomierny rozkład ciepła po pomieszczeniu. Dzięki temu ogrzewanie na podczerwień jest bardzo wydajne. Nowoczesna folia od sprawdzonego producenta, takiego jak Termofol, zużywa aż o połowę mniej prądu niż tradycyjna mata grzewcza. To przekłada się na oszczędności finansowe, a także troskę o środowisko – nie ma potrzeby wykorzystywania tak dużych ilości energii.

Jednocześnie zastosowanie zasilania sieciowego sprawia, że ten rodzaj ogrzewania nie wymaga rozbudowanej sieci grzewczej, pieca C.O. czy kotłowni, a tym samym stosowania w domu drewna ani paliw kopalnych. Folia grzewcza na podczerwień nie wytwarza spalin, dzięki czemu jest ekologiczna i bezpieczna dla domowników. Przez to, że nie odprowadza spalin, nie wymaga też przeprowadzania sezonowych przeglądów komina.

Panele grzewcze na podczerwień

Sprawdzonym sposobem na ekologiczne ogrzanie domu jest też wykorzystanie paneli grzewczych na podczerwień. To rodzaj ogrzewania, który właściwie działa w ten sam sposób, co Słońce. Wytwarza fale, które stykają się z dowolnymi powierzchniami i ocieplają je. Jednocześnie ciepło to jest absorbowane, a następnie oddawane do otoczenia w innym kierunku. Płyty grzewcze na podczerwień rozprowadzają temperaturę równomiernie w całym pomieszczeniu. To ekologiczne źródło ciepła nie wymaga spalania paliwa, a elektryczność potrzebną do jego funkcjonowania można pozyskać ze źródeł odnawialnych. Ponadto nowoczesne panele cechują się bardzo dobrą wydajnością, co przekłada się na mniejsze wykorzystanie energii niezbędnej do ogrzania pomieszczenia.

Elektryczna mata podłogowa

Kolejnym sposobem na ekologiczne ogrzanie domu jest zastosowanie elektrycznej maty podłogowej grzewczej. To świetna alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania podłogowego. Zapewnia optymalne parametry cieplne. Matę można zainstalować pod dowolnym wykończeniem podłogi. To ekologiczna instalacja cieplna, w pełni przyjazna dla środowiska i domowników. Pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na energię cieplną z instalacji centralnego ogrzewania nawet o 20%, co zapewnia nie tylko oszczędności dla portfela, ale i stanowi wyraz troski o środowisko.

Nowoczesna mata umożliwia obniżenie temperatury na głównym źródle ciepła (np. pompie ciepła albo kotle C.O.) o kilka stopni, bez obniżania komfortu cieplnego. To pozwala znacząco obniżyć koszty związane z zakupem opału, jak również eksploatacją domowej instalacji grzewczej. Zmniejszenie zapotrzebowania na węgiel pozwala ograniczyć jego wydobycie, który to proces jest bardzo szkodliwy i zanieczyszczający przyrodę.


 

Śledź na bieżąco nasz blog lifestyle

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY