piątek, 19 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Jak robić dobre zdjęcia smartfonem?

Jeżeli fotografowanie jest Twoją autentyczną pasją  i uwielbiasz rejestrować wszystkie, ciekawe momenty swojego życia, to z całą pewnością zdjęcia wykonywane smartfonem są idealnym rozwiązaniem. Tym bardziej że wbudowane aparaty mają coraz lepsze parametry i można dzięki temu uzyskać wyraźne i bardzo udane obrazy.

Jak wykonać wysokiej jakości zdjęcia  przy użyciu smartfona?

W obecnych czasach coraz więcej pasjonatów fotografii wykonuje okolicznościowe zdjęcia praktycznym i poręcznym smartfonem. Zdjęcia mobilne stały się po prostu elementem codziennego życia. Jednak, aby nie były one rozmazane i słabej jakości, to warto zapoznać się z kilkoma przydatnymi wskazówkami, które znacznie ułatwiają to zadanie. 

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci robić dobre zdjęcia za pomocą smartfona:

 • Wyczyść obiektyw smartfona przed każdym zdjęciem. Brudny obiektyw to pewny sposób na uzyskanie zamglonych i nieostrych obrazów. Problem ten można rozwiązać elementarnie tzn. przed zrobieniem zdjęcia, należy delikatnie przetrzeć obiektyw aparatu miękką ściereczką lub ściereczką z mikrofibry. Z kolei, jeśli chcesz uzyskać odwrotny skutek i zamierzasz zmniejszyć kontrast obrazu, to dodaj odblaski, mgłę i dodatkowe rozmycie, a następnie na przedni obiektyw nałóż trochę „brudu”. Fotografowie ubiegłego wieku do tego celu używali wazeliny.
 • Trzymaj mocno smartfon i bez pośpiechu i spokojnie określ, co zamierzasz fotografować. Dzięki temu rezultat będzie bardziej satysfakcjonujący. Następnie stań prosto w wybranym punkcie i pewnie trzymaj swój smartfon. Pamiętaj, aby zrobić to obiema rękami. Im mniej niepotrzebnych ruchów, tym lepiej, ponieważ zdjęcie będzie o wiele ostrzejsze. Pamiętaj, że podczas jego robienia możesz się o coś oprzeć, a nawet przycisnąć smartfon do dowolnych, stałych przedmiotów takich jak stoły, ściany, czy też balustrady.
 • Zaufaj technologii i korzystaj z przydatnych funkcji swojego, wbudowanego w smartfon aparatu. Wykonując zdjęcia wieczorem, warto np. wybrać tryb nocny. W większości nowoczesnych modeli włącza się on automatycznie. Czasami jednak należy go wybrać ręcznie. Podczas korzystania z niego, wystarczy mocno trzymać smartfon i starać się nie ruszać. Wówczas nasz aparat w ciągu sekundy lub dwóch samodzielnie zrobić zdjęcie z odpowiednią ostrością i bez szumów. Takie rozwiązanie umożliwiają nam nowoczesne technologie przetwarzania cyfrowego.
 • Zrób wiele zdjęć tej samej scenerii, sprawdź wynik i wybierz najkorzystniejsze.
 • Ostrożnie wykadruj każde ujęcie.
 • Wybierz odpowiedni rodzaj oświetlenia. Oczywiście dla każdego, profesjonalnego fotografa jest ono najważniejsze. Jeśli więc chcesz zrobić dobre portrety, to warto podejść do okna lub wyjść z ciemnego pomieszczenia na zewnątrz. Światło powinno znajdować się za Twoimi plecami, a nie za modelami, w przeciwnym razie ich twarze będą zacienione. Nie należy też przegapić tzw. “złotej godziny” czyli cennych chwil przed zachodami i wschodami słońca, oraz zaraz po nich, kiedy to światło jest najlepsze do fotografowania. Dzięki temu w kadrze można uchwycić delikatne przejścia między różnymi, jasnymi obszarami fotografii, oraz ciepłe tony, które nadają fotografii głębi i miękkości. Natomiast w słoneczne popołudnie oświetlenie zaczyna przeszkadzać i tworzy zbyt głębokie cienie, a szczegóły tła mogą wyglądać na prześwietlone.
 • Zmieniaj punkt widzenia, aby uzyskać idealny kąt.
 •  Włączaj lampę błyskową tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.
 •  Korzystaj z dodatkowych obiektywów, to z pewnością poprawi jakość Twoich ujęć.
 • Wykonuj nie tylko przybliżenia, ale też zdjęcia z szerszej perspektywy.
 • Robiąc selfie, nie zapominaj o ustawianiu trybu portretowego.
 • Określ dokładnie, co fotografujesz.

Jeśli więc przy pomocy tych przydatnych wskazówek, udało Ci się wykonać wysokiej jakości zdjęcia przy pomocy smartfona, to warto też zrobić dokładny research, wybrać prawdziwe perełki i zdecydować się na wywołanie zdjęć w sprawdzonym fotolabie.  Dzięki temu można z własnych fotografii stworzyć niepowtarzalną galerię sztuki na swojej ścianie.

Polecamy!


 

śledź na bieżąco nasz blog lifestyle

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY