sobota, 20 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Jak wybrać szczepionkę?

Szczepienia przeciwko COVID 19 przyspieszyły, szczepić mogą się nie tylko dorośli, ale też dzieci powyżej 12. roku życia. Nadal dostępne są preparaty od czterech producentów, tj. Pfizer, Moderna, AstraZeneca oraz Johnson & Johnson. W tym artykule podpowiadamy jak wybrać szczepionkę.

Jak zapisać się na szczepienie?

Zanim jednak dokonasz wyboru szczepionki, warto dowiedzieć się, w jaki sposób można się zarejestrować na szczepienie. Możliwości jest kilka, nie zajmie Ci to więcej niż parę minut. Zapisać się możesz za pomocą Internetowego Konta Pacjenta. Wystarczy, że zalogujesz się za pomocą profilu zaufanego i wybierzesz odpowiednią placówkę oraz dogodny dla Ciebie termin. Jeśli nie masz urządzenia, za pomocą którego można skorzystać z tej opcji, to środki na jego zakup zdobędziesz, wybierając sprawdzone rozwiązanie, jakim jest pożyczka online. Jednak to nie jedyny sposób, który możesz wykorzystać, żeby się zarejestrować. Żeby zapisać się na szczepienie, wykorzystaj infolinię, dzwoniąc na numer 989. Inną opcją jest też kontakt bezpośrednio z punktem szczepień. Jeśli jednak chcesz to zrobić szybko i bez wcześniejszej rejestracji, to poszukaj placówki, która umożliwia szczepienie bez wcześniejszego zapisania się.

Jaką szczepionkę wybrać?

Podczas rejestracji musisz też podać, jaki preparat wybierasz. Dlatego warto poznać, jakie cechy ma dana szczepionka. Produkt od firmy Pfizer podaje się w dwóch dawkach. Odstęp pomiędzy nimi powinien wynieść około 4 tygodni. Podobnie jest w przypadku szczepionki od firmy Moderna. Zarówno pierwszy, jak i drugi preparat zawiera fragment mRNA, czyli związek, zawierający materiał genetyczny organizmów żywych i wirusów. Ich skuteczność określa się na 90%.

Na innej zasadzie działają szczepionki wektorowe, czyli te od AstraZeneci oraz Johnson & Johnson. To technologia wykorzystywana w medycynie już od 40 lat polega na podaniu unieszkodliwionych wirusów, które przenoszą substancję wywołującą odporność. Ten pierwszy preparat również jest dwudawkowy, odstęp pomiędzy szczepieniami powinien wynieść od 4 do 12 tygodni. Jego skuteczność wynosi około 63-88%. Szczepionka od Johnson & Johnson jest jedyną, którą podaje się w formie jednej dawki. Jej skuteczność jest określona na około 66%. Jeśli masz wątpliwości, który produkt wybrać możesz też skontaktować się z lekarzem POZ, który wszystko Ci wytłumaczy i pomoże dokonać wyboru. Pamiętaj, że szczepienie jest darmowe, ale jeśli potrzebujesz szybko zdobyć gotówkę, to przyda Ci się pożyczka online.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY