tworzenie stron internetowych
Strona głównaBLOG LIFESTYLOWYJak zdobyć obserwacje na Instagram?

Jak zdobyć obserwacje na Instagram?

Instagram to portal społecznościowy, który staje się coraz bardziej popularny. Ludzie ze wszystkich stron świata zakładają na nim swoje konta i dzielą się pasjami i codziennością. Dla większości służy on głównie do kontaktu z najbliższymi oraz obserwacji gwiazd lub influencerów. Możemy zaobserwować, że coraz więcej osób dodaje posty sponsorowane na swoich kontach na Instagramie. Niektórzy nawet całkowicie rezygnują z pracy i staje się to ich głównym źródłem dochodów. Co, jednak jeśli ten pomysł przypadnie nam do gustu tak bardzo, że sami zapragniemy podążać tą ścieżką kariery? W tym artykule opiszemy sprawdzone sposoby jak zdobyć obserwacje na Instagram.

ABC Instagrama

Wiele osób popełnia błędy już w pierwszej fazie rozwijania swojego konta Instagramowego. Ważne, aby jednak skupić się na budowaniu solidnych podstaw, gdyż to jak wygląda profil, jest jego wizytówką. Na początku przyjrzyjmy się bliżej temu, co napisać w naszej wizytówce, czyli bio. Odstawmy na bok informacje gdzie i kiedy się urodziliśmy. Skupmy się na tym, co istotne: o czym jest nasz profil. W szczególności należy zadbać o pierwszą linijkę bio, gdyż słowa kluczowe, które tam umieścimy, mogą zostać wyszukane przez innych użytkowników. Jeśli zatem chcemy prowadzić profil o gotowaniu, najlepiej będzie użyć wyrazów typu: gotowanie bądź przepisy, aby jak najlepiej sprecyzować profil konta. Osoba, która będzie chciała poznać nowe przepisy, ma wtedy większą szansę trafić właśnie na nas.
Kolejnym ważnym aspektem są oczywiście dodawane posty. Zdjęcia muszą być robione dobrym aparatem przy odpowiednim oświetleniu – nie mogą być ani za ciemne, ani zbyt prześwietlone. Do tego zadbajmy o dodanie zdjęcia w odpowiednim formacie, dla zdjęcia portretowego będzie to format 4:5. Posty trzeba też dodawać regularnie, najlepiej 1 post każdego dnia bądź co dwa dni. Jeśli zapomnimy o Instagramie, możemy zacząć tracić zasięgi, na które tak ciężko wcześniej pracowaliśmy.
Ostatnią ważną wskazówką naszego instagramowego ABC jest dodawanie hashtagów. Ważne, aby za każdym razem starać się dodawać unikalne hashtagi. Używajmy takich hashtagów, które najlepiej opisują to, co widać na zdjęciu bądź filmiku. Najlepiej dodawać od 10 do 15 hastagów pod opisem naszego nowego posta.

Podstawy są, co dalej?

Wielu początkujących influencerów zaczyna od tzw. shotoutów. Jest to wzajemna rekomendacja kont w relacji na Instagramie. Dzięki temu można dotrzeć do followersów innej osoby, którzy mogą uznać rekomendowany profil za ciekawy i również zacząć go obserwować. Ten sposób na zdobycie pierwszych obserwacji jest bardzo dobry, jednak czasochłonny. Szukanie coraz to nowych osób, które będą zainteresowane wymianą rekomendacji, wymaga czasu, ale też systematyczności, jeśli chcemy uzyskać widoczne efekty.

Kolejną formą pozyskiwania nowych obserwacji jest reklama. Dzięki dobrze przygotowanej reklamie możemy trafić do osób, które mają podobne zainteresowania. Wadą reklamy na Instagramie jest to, że jest znacznie trudniej pozyskać nowe obserwacje niż np. na Facebooku. Na Instagramie sponsorowany post wyświetli się w głównym feedzie, jednak niestety największym zaangażowaniem będzie samo polubienie zdjęcia. Jedynie niewielki procent osób, które polubi zdjęcie pójdzie o krok dalej i zaobserwuje profil. Tak więc pozyskiwanie obserwacji za pomocą reklamy jest dobrym pomysłem, gdyż przyciągnie osoby, które będą szczerze zainteresowane profilem. Minus jest taki, że koszt każdej obserwacji będzie dosyć wysoki.

Pomysł, aby kupić obserwacje na Instagram, jest również trafny, a do tego taka metoda jest jak najbardziej bezpieczna. Ważne, aby wybrać usługodawcę, który ma dobre opinie na swojej stronie. Dzięki zakupieniu obserwacji możemy znacznie przyspieszyć rozwój konta i łatwiej zachęcić innych do followowania. Duże konto wydaje się bardziej interesujące i przyciąga uwagę. Obecnie konkurencja jest bardzo silna i nie jest łatwo się wybić, dlatego bez zakupu obserwacji ciężko jest osiągnąć pewien pułap.

Co w takim razie wybrać? Każdy profil na Instagramie jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju. Dlatego też nie ma jednej, konkretnej drogi, która zapewni nam gwarancję popularności. Najlepiej połączyć ze sobą wszystkie przeanalizowane metody, gdyż to da nam różnorodność obserwacji i zapewni szybszy rozwój konta.

Jednak jeśli mielibyśmy wybrać tę najlepszą, zdecydowanie postawilibyśmy na zakup obserwujących. Łączy ona w sobie wszystkie niezbędne cechy: szybkość, jakość i bezpieczeństwo – czyli to, co niezbędne w odniesieniu sukcesu na Instagramie.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE