tworzenie stron internetowych
Strona głównaFINANSE, BIZNESKiedy zdecydować się na obsługę kadrowo-płacową?

Kiedy zdecydować się na obsługę kadrowo-płacową?

Mały krok dla firmy, ale duży dla działu księgowości: tak właśnie prezentuje się skorzystanie z zewnętrznej obsługi kadrowo-płacowej. To inwestycja, która opłaca się firmie finansowo, czasowo i jakościowo. Dlaczego i kiedy warto zdecydować się na payroll, czyli obsługę kadrowo-płacową? Sprawdź.

Czym jest zewnętrzna obsługa kadrowo-płacowa?

Outsourcing skupia sią na przekazywaniu funkcji lub zadań przedsiębiorstwa innym, zewnętrznym firmom. Jego częścią jest payroll, czyli obsługa kadrowo-płacowa. Zewnętrzne usługi kadrowe i płacowe odciążają wewnętrzny dział księgowości, szczególnie w zakresie administracji i zarządzania zasobami ludzkimi. Stanowią znaczącą pomoc przy:

  • tworzeniu list płac,
  • comiesięcznym rozliczaniu pracowników,
  • wyliczaniu zobowiązań podatkowych i ubezpieczeniowych,
  • kontrolowaniu umów pracowników,
  • obsługi zaświadczeń i innych druków.

W niektórych firmach, takich jak LeasingTeam Group, w ramach payroll outsourcingu można również skorzystać z autorskiego systemu HTM – TalentPoint. Pozwala on pracownikom, np. na zdalne zgłaszanie wniosków urlopowych oraz sprawdzanie wysokości i terminu wypłaty wynagrodzenia.

Kiedy payroll się opłaca?

Skorzystanie z usług zewnętrznej firmy, która zajmie się obsługą kadrowo-płacową jest przede wszystkim korzystne, gdy chodzi o ograniczenie firmowych wydatków. Czasami do takich prac przeprowadzanych bezpośrednio w firmie trzeba zatrudnić kilka osób, które dodatkowo wymagają ciągłego doszkalania się w aktualizowanych przepisach. To generuje dodatkowe koszty. Do tego dochodzi zadbanie o bezpieczeństwo przechowywania danych. Tymczasem payroll outsourcing wiąże się z przekazaniem tych zadań i funkcji firmie zewnętrznej, co pozwala obniżyć całkowity wydatek na ten dział o co najmniej 20%.

Zdecydowanie zewnętrzny dostawca takich usług gwarantuje lepszą kontrolę funkcjonalności płac, analizy i bezpieczny dostęp 24/7 do potrzebnych danych. Specjaliści zdejmują z Twoich barków ciężar odpowiedzialności i kontroli poprawności rozliczeń kadrowych. Dlatego payroll opłaca się każdemu, kto chce obniżyć koszty funkcjonowania działu księgowego i zabezpieczyć się przed ewentualnymi błędami.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE