tworzenie stron internetowych
Strona głównaBLOG LIFESTYLOWYGorączka świątecznych zakupów – jak ją ograniczyć?

Gorączka świątecznych zakupów – jak ją ograniczyć?

Kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem handlowcy kuszą klientów obniżonymi cenami dostępnych towarów. Wiele osób, przeświadczonych o atrakcyjności ofert, wydaje sporo pieniędzy, by nie stracić szansy na pozyskanie dobrej jakości produktów. Warto wiedzieć, jak ograniczyć takie działania, mogące niekorzystnie wpłynąć na domowy budżet.

Black Friday

Wiele osób uważa, że okres intensywnych zakupów rozpoczyna się kilkanaście dni przed Bożym Narodzeniem. Nie jest to jednak prawda. Handlowcy kierują bowiem do swoich klientów ofertą świąteczną dwa tygodnie po Wszystkich Świętych. Sprzedawcy chcą bowiem dać kupującym czas na zapoznanie się z towarami dostępnymi w danym sklepie, by osiągnąć duży przychód w ramach Black Friday. Zwyczaj ten przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Black Friday stanowi tam piątek po Dniu Dziękczynienia. Sklepy są wówczas otwarte w dodatkowych godzinach, a nierzadko przez całą dobę. Black Friday stanowi idealną okazję dla klientów, pragnących zrobić zakupy po obniżonej cenie. Tego dnia sprzedawcy osiągają największe zyski w ciągu roku. Zakupy realizowane są bowiem przez 100 milionów mieszkańców USA. W Polsce Black Friday obchodzony jest od 2011 roku. Przeceny obejmują różnorodne kategorie produktów. W atrakcyjnej cenie można kupić perfumy, elektronikę, buty itd. Wydawać by się mogło, iż jest to idealny dzień dla osób, pragnących sprawić najbliższym wysokiej jakości produkty za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jak wskazują analitycy w 2021 roku obniżki w ramach Black Friday nie były jednak w Polsce duże. Wynosiły one średnio 3,6 procent. Wiele sklepów internetowych nie zdecydowało się ponadto na jakiekolwiek obniżki.

Rozsądne zakupy

Okres przedświąteczny stanowi duże wyzwanie dla osób, niepotrafiących dobrze gospodarować domowym budżetem. W sklepach pojawiają się bowiem efektowne dekoracje, ozdoby do ciast oraz produkty niezbędne do przygotowania wigilijnych dań. Wiele osób otrzymuje ponadto od swojego zakładu pracy specjalne bony na zakupy. Chcąc z nich dobrze skorzystać, warto dokładnie zapoznać się z ofertami różnych sklepów, by wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę. Należy również pamiętać, że nie zawsze reklamowana przez handlowców obniżka jest prawdziwa. Właściciele sklepów stacjonarnych i internetowych zawyżają bowiem wartość przeceny, chcąc pozyskać jak największą liczbę klientów. Należy zatem z dużym dystansem podchodzić do promowanych wyprzedaży.

Chcąc ograniczyć gorączkę świątecznych zakupów, warto zachować zdrowych rozsądek. W przypadku braku wystarczających środków finansowych można skorzystać z dogodnych form płatności online, jakimi są PayPo lub raty online. Rozwiązania te są jednak dobre, jeśli uregulowanie należności nie będzie stanowić dużego wyzwania.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE