sobota, 20 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Kordyceps – naturalne wsparcie organizmu prosto z Chin

Medycyna azjatycka słynie ze swojego holistycznego podejścia i naturalnych środków leczniczych, które uzupełniają tradycyjne terapie farmakologiczne. Kordyceps to grzyb szczególnie doceniany w medycynie chińskiej, przez swoje liczne cenne dla zdrowia właściwości. Czym jest ten nietypowy środek i jak go stosować?

Maczużnik chiński, wyjątkowy grzyb rosnący pod ziemią

Kordyceps, którego pełna nazwa brzmi maczużnik chiński, to grzyb rosnący wyłącznie w Azji, na terenie Tybetu i Nepalu. Jego rozwój, podobnie jak i wygląd, różnią się nieco od grzybów popularnych w Polsce. Maczużnik dojrzewa pod ziemią, gdzie atakuje larwy ciem, żeby wraz z upływem czasu wyciągnąć na powierzchnię ich zmumifikowane zwłoki. Przez to zbierane okazy swoim kształtem przypominają larwy – zwykle są one gotowane wraz z ich resztkami. Znalezienie maczużnika nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ spora część grzyba, nawet przy pełnej dojrzałości, wciąż pozostaje pod ziemią. Nad jej powierzchnią wystaje jedynie maleńki kawałek, który wytropi tylko doświadczone oko.

Kordyceps doceniany jest za swoje liczne prozdrowotne właściwości. Jedną z nich jest pobudzanie systemu immunologicznego do pracy, przez co skuteczniej chroni on organizm przed infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi. Z drugiej strony maczużnik chiński unieszkodliwia bakterie i wirusy, uniemożliwiając im regenerację. Kordyceps to świetny naturalny antybiotyk stosowany przy chorobach o lekkim przebiegu oraz jako uzupełnienie tradycyjnej terapii medycznej. Przyjmować można go w formie napoju – Fohow Oral Liquid to popularna gotowa mieszanka w ampułkach, przy czym jedna ampułka starcza na średnio od 2 do 4 dni.

Holistyczne podejście medycyny chińskiej

W medycynie chińskiej obecne jest holistyczne podejście do pacjenta, co oznacza, że leczy się jego jako całego człowieka, a nie zaledwie poszczególne części ciała. Z tego powodu w azjatyckich klinikach od lat pojawiają się lekarze doświadczeni w naturalnych terapiach, które mogą uzupełniać te tradycyjne, poprawiać ich skuteczność, a dodatkowo pozytywnie wpływać na samopoczucie pacjenta poprawiając jego ogólny komfort. Ta troska również o sferę psychiczną dopiero pojawia się w państwowych placówkach europejskich, gdzie na pierwszym miejscu stawiana jest jedynie niezbędna pomoc medyczna, uzupełniona o skuteczne i sprawdzone, tradycyjne środki farmakologiczne. Tymczasem niektóre z docenianych w Azji naturalnych suplementów, na przykład wspomniany wcześniej grzyb kordyceps, może pozytywnie wpłynąć na przebieg leczenia, jednocześnie dodając pacjentowi sił witalnych i wspierając odporność organizmu, przyspieszając tym samym dojście do pełni zdrowia.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY