poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Na jakie szkodniki narażone są hotele?

Insekty wzbudzają niechęć i obrzydzenie nie tylko ze względu na swój wygląd, ale przede wszystkim z powodu ryzyka przenoszenia poważnych chorób oraz wywoływania reakcji alergicznych. Gdy tylko zauważymy je w naszym otoczeniu, zależy nam na jak najszybszym pozbyciu się szkodników. Niestety przebywając w takim miejscu jak hotel, nie zawsze możemy liczyć na natychmiastową reakcję. Każdy obiekt zajmujący się udostępnianiem miejsc noclegowych powinien przywiązywać szczególną wagę do czystości w pokojach. Obecność insektów działa odstraszająco na gości i psuje renomę hotelu. Jakie szkodniki pojawiają się najczęściej w tego typu miejscach?

Insekty w hotelach – skąd się biorą?

Dezynsekcja w takich miastach jak Warszawa opiera się na wykorzystaniu skutecznych środków chemicznych i biologicznych, a dodatkowo metod fizycznych oraz mechanicznych. Celem jest nie tylko zwalczenie szkodników, ale również zabezpieczenie powierzchni przed ich nawrotem.

W przypadku hoteli, najczęściej pojawiającym się problemem są pluskwy domowe. W ciągu dnia bytują w materacach, dywanach oraz listwach znajdujących się przy podłodze, zaś w nocy wyruszają na poszukiwanie jedzenia. Pomimo niewielkich rozmiarów są nie tylko bardzo uciążliwe, ale również niebezpieczne dla człowieka. Z uwagi na fakt, że żywią się krwią m.in. ludzi, osoby przebywające w hotelu gdzie zagnieździły się pluskwy są narażone na ugryzienia. W takim przypadku na skórze może pojawić się rumień, jednak w większości sytuacji widoczny jest niewielki czerwony ślad, przypominający ukąszenie komara. Typowym objawem jest także swędzenie.

Warto zaznaczyć, że obecność pluskiew niekoniecznie świadczy o problemach z czystością . Dezynsekcja w hotelu w takich miastach jak Warszawa jest wielokrotnie przeprowadzana w miejscach gdzie kwestie higieniczne stoją na najwyższym poziomie. Niestety pluskwy są najczęściej przenoszone przez gości hotelowych, którzy przypadkowo przemycają je na ubraniach lub bagażu.

Jakie szkodniki jeszcze pojawiają się w hotelach?

Kolejnym poważnym zagrożeniem są karaluchy. Szkodniki są wyjątkowo odporne na wiele różnych trucizn, a nawet promieniowanie. Co więcej, mogą przetrwać bez jedzenia aż 40 dni. Do obiektów hotelowych przedostają się przez kanały wentylacyjne, rury oraz wszelkie inne otwory. Ich odchody są źródłem chorób oraz alergii. Niestety najczęściej można znaleźć je w hotelach gdzie nie przywiązuje się zbyt dużej wagi do czystości i usuwania resztek jedzenia. W tym przypadku najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest profesjonalna dezynsekcja, którą należy wykonać przynajmniej dwa razy.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Cleanpest z Warszawy.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY