sobota, 20 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Najbardziej opłacalne zawody – lista – najlepiej płatne zawody

Najbardziej opłacalne zawody w Polsce – lista najlepiej płatne zawody w zasadzie od kilku lat pozostaje niezmienna. Wiele młodych osób zastanawia się jaki wybrać kierunek studiów, jaką ścieżką kariery zawodowej podążać, żeby zarabiać duże pieniądze. Zastanawiają się jakie są najbardziej opłacalne zawody? Podobne pytanie zadają sobie też ludzie, którzy pracują w mało dochodowej branży i myślą nad zmianą zawodu. Są bowiem takie dziedziny, że w każdym wieku możemy podjąć wyzwanie. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ofert prywatnych kursów, które dają bardzo dobre przygotowanie do zawodu, przykładem może być branża IT. Jakie są zatem najbardziej opłacalne zawody?

Najbardziej opłacalne zawody w Polsce – lista dobrze płatne zawody:

Najbardziej opłacalne zawody w Polsce to najczęściej zawody związane właśnie z branżą IT, marketingiem oraz reklamą.

1. Programiści oraz inne zawody związane z branżą IT 

Najbardziej opłacalne zawody tą listę otwiera branża IT to bez wątpienia najlepszy wybór jeśli stawiasz na szerokie spektrum rozwoju oraz wysokie zarobki. Na rynku IT wciąż brakuje pracowników, a wyższe uczelnie nie nadążają z dostarczaniem nowych specjalistów. Według prognozy Komisji Europejskiej, obecnie w całej Europie brakuje aż 350 tyś. specjalistów branży IT, a do 2020 roku statystyka ta może wzrosnąć do 750 tyś. Niewątpliwie są to idealne informacje dla osób, które stawiają na rozwój w tej właśnie dziedzinie bo branża IT to zdecydowanie najlepiej płatne zawody.

Jak informuje resort rozwoju już teraz rynek wykazuje braki od 40 tyś. do 50 tyś. specjalistów branży IT. Rząd wprowadził nawet specjalny program zgodnie z którym osoby, które chciałyby się przekwalifikować i zostać programistami, otrzymają na ten cel pożyczkę na preferencyjnych warunkach.

Na podstawie raportów za rok 2018 doświadczony specjalista  z branży IT otrzymuje przeciętnie  ok. 10 tys. miesięcznie, ale są spore różnice w zależności od specjalizacji, stanowiska, wielkości firmy czy lokalizacji. Według danych portalu Gratka.pl z 2018 r. na najlepsze zarobki w branży IT mogą liczyć programiści (między 8 a 21 tys.  brutto), projektanci (16-25 tys.) oraz analitycy (8-18 tys.).

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych specjalizacji oraz najbardziej opłacalne zawody w branży IT.

Java Developer – Back End

Specjaliści aplikujący na stanowisko JavaScript Developera mogą liczyć na zarobki od 9 000 do 20. 000 zł na B2B oraz od 8 000 do 13 000 zł na umowę o pracę*.

JavaScript to najczęściej występująca technologia w ogłoszeniach o pracę na stanowiska programistyczne

Web Developer – Programista PHP

Przeciętne wynagrodzenie brutto w tej branży to 9 100 zł według raportu zarobki.pracuj.pl. Jak podaje portal ponad 50% osób tej branży uzyskuje wyższe wynagrodzenie. Na wysokość wynagrodzenia ma głównie wpływ: staż pracy, wielkość oraz lokalizacja firmy.

Web Designer – Grafik

Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Grafik – Web Designer według raportu zarobki.pracuj.pl wynosi 5 400 zł i jest o 700 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Jak podaje portal ponad 50% osób tej branży uzyskuje wyższe wynagrodzenie. Na wysokość wynagrodzenia ma głównie wpływ: staż pracy, wielkość oraz lokalizacja firmy.

Specjalista SEO

Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Specjalista SEO według raportu zarobki.pracuj.pl wynosi 6 700 zł i jest o 2 000 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Jak podaje portal ponad 50% osób tej branży uzyskuje wyższe wynagrodzenie. Na wysokość wynagrodzenia ma głównie wpływ: staż pracy, wielkość oraz lokalizacja firmy.

najbardziej opłacalne zawody, dobrze płatne zawody, najlepiej płatne zawody
najbardziej opłacalne zawody, dobrze płatne zawody, najlepiej płatne zawody

2. Marketing Manager

Marketing Manager  czyli kierownik ds. marketingu. To osoba, która odpowiedzialna jest za tworzenie i nadzorowanie polityki firmy w zakresie marketingu. Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Marketing Manager według raportu zarobki.pracuj.pl wynosi 12 000 zł i jest o 7 300 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Jak podaje portal ponad 50% osób tej branży uzyskuje wyższe wynagrodzenie. Na wysokość wynagrodzenia ma głównie wpływ: staż pracy, wielkość oraz lokalizacja firmy.

3. Projekt Manager

Dobre płatne zawód to również Projekt Manager czyli kierownik projektu. Osoba kierująca projektem musi spełniać wysokie wymagania i wykonywać różnorodne zadania. Wynagrodzenie Project Managera jest uzależnione od branży, w której pracuje. Przykładowo, co drugi Project Manager z obszaru bankowości zarabia ponad 10 500 zł brutto miesięcznie. Osoby zarządzające projektem w obszarze budownictwa mogły liczyć na przeciętne wynagrodzenie w wysokości 11 000 zł brutto. Przeciętne zarobki Project Managera IT to 14 000 zł brutto i tym zawód ten dołącza do TOP 10 dobrze płatne zawody.

4. Junior Product Manager

Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Junior Product Manager według raportu  zarobki.pracuj.pl wynosi 6 600 zł i jest o 1 900 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Jak podaje portal ponad 50% osób tej branży uzyskuje wyższe wynagrodzenie. Na wysokość wynagrodzenia ma głównie wpływ: staż pracy, wielkość oraz lokalizacja firmy.

5. Dyrektor Sprzedaży

Na liście najbardziej opłacalne zawody nie mogło by zabraknąć Dyrektora Sprzedaży. Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Dyrektor Sprzedaży według raportu  zarobki.pracuj.pl wynosi 21 500 zł i jest o 16 800 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Jak podaje portal ponad 50% osób tej branży uzyskuje wyższe wynagrodzenie. Na wysokość wynagrodzenia ma głównie wpływ: staż pracy, wielkość oraz lokalizacja firmy.

6. PR Manager

Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku PR Manager według raportu  zarobki.pracuj.pl wynosi 10 000 zł i jest o 5 300 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Jak podaje portal ponad 50% osób tej branży uzyskuje wyższe wynagrodzenie. Na wysokość wynagrodzenia ma głównie wpływ: staż pracy, wielkość oraz lokalizacja firmy.

8. E-commerce Manager

Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku E-commerce Manager według raportu zarobki.pracuj.pl wynosi 11 000 zł i jest o 6 300 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Jak podaje portal ponad 50% osób tej branży uzyskuje wyższe wynagrodzenie. Na wysokość wynagrodzenia ma głównie wpływ: staż pracy, wielkość oraz lokalizacja firmy.

9. Prawnik – Radca Prawny

Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Prawnik – Radca Prawny według raportu  zarobki.pracuj.pl wynosi 8 300 zł i jest o 3 600 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Jak podaje portal ponad 50% osób tej branży uzyskuje wyższe wynagrodzenie. Na wysokość wynagrodzenia ma głównie wpływ: staż pracy, wielkość oraz lokalizacja firmy.

10. Analityk Finansowy

Przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Analityk Finansowy według raportu  zarobki.pracuj.pl wynosi 7 500 zł i jest o 2 800 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Jak podaje portal ponad 50% osób tej branży uzyskuje wyższe wynagrodzenie. Na wysokość wynagrodzenia ma głównie wpływ: staż pracy, wielkość oraz lokalizacja firmy.

Dobrze płatne zawody w Polsce – podsumowanie

Najbardziej opłacalne zawody w Polsce to zdecydowanie te związane z branżą IT, marketingiem i reklamą. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że wszystkie liczące się, duże firmy coraz prężniej wykorzystują Internet do promocji swoich produktów czy usług. Duże korporacje poszukują najlepszych specjalistów od reklamy i marketingu bo mają świadomość, że dobra reklama jest dźwignią handlu. Są to niewątpliwie dobrze płatne zawody, w których jest duże zapotrzebowanie na pracowników, a pensje często wielokrotnie przewyższają średnią krajową.


 

Polecamy również przeczytać:

zasady zdrowego stylu życia
niedobory witaminy d
urynoterapia, picie moczu
apiterapia
przetłuszczające się włosy, skuteczne metody
ile kosztuje strona internetowa
olejek jojoba na twarz
obiektywy m42

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

POPULARNE ARTYKUŁY