poniedziałek, 15 lipca, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Ostropest plamisty – zioło przeciwko chorobom cywilizacyjnym

Żyjemy w ciągłym stresie, a otaczające nas środowisko nie sprzyja zdrowiu, dlatego warto sięgać po zioła przeciw chorobom cywilizacyjnym. Dobrze sprawdzi się ostropest plamisty. Warto dowiedzieć się więcej na temat jego działania i poznać zastosowanie przeciwko chorobom XXI wieku takim jak nadciśnienie, choroby wątroby, cukrzyca, podwyższony cholesterol, otyłość.

Ostropest plamisty na choroby cywilizacyjne – co warto wiedzieć?

Roślina jaką jest ostropest plamisty działa korzystnie na wątrobę. Wykazuje działanie odtruwające, a jednocześnie stymuluje produkcję żółci i trawienie. W związku z tym może przeciwdziałać skutkom wielu  chorób cywilizacyjnych, takich jak choćby otyłość. Warto stosować ostropest plamisty, gdyż może pomóc niwelować stłuszczenie wątroby w połączeniu ze zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną. Działa detoksykująco zatem można zregenerować wątrobę po wyeliminowaniu z diety alkoholu czy papierosów. Warto wiedzieć, że substancje aktywne znajdujące się w ostropeście stymulują także poziom glukozy we krwi, zatem mogą przeciwdziałać także cukrzycy. Skutkiem stosowania ostropestu plamistego jest także obniżenie poziomu cholesterolu w organizmie i obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Można zatem przeciwdziałać miażdżycy, a także chorobom układu krążenia.

Ostropest plamisty a cukrzyca i wysoki cholesterol – czy pomoże w powrocie do zdrowia?

Warto wiedzieć, że ostropest plamisty mielony czy w formie suplementu w drażetkach obniża poziom glukozy we krwi. Może być zatem stosowany wspomagająco w cukrzycy typu II, jednak należy jego stosowanie skonsultować z lekarzem. Działa ochronnie i detoksykacyjnie nie tylko na wątrobę, ale i na trzustkę. Nasiona ostropestu można dodawać do zup, koktajli, ale i jako dodatek do jogurtów czy sałatek. Nasiona ostropestu plamistego można również zalewać gorącą, ale nie wrzącą wodą. Taki napar może pomóc obniżyć wysoki cholesterol. Sylimaryna zawarta w roślinie gwarantuje szybką regenerację stłuszczonej wątroby.

Czy ostropest plamisty może być skuteczny w leczeniu otyłości?

Właściwości ostropestu plamistego sprawiają, że może być skuteczny także w leczeniu otyłości. Przeciwdziałanie stłuszczeniu wątroby jest bowiem jednym z kroków do zwalczenia tej choroby cywilizacyjnej. Już w badaniach na gryzoniach udowodniono, że sylibyniny mogą hamować proces zapalny w tkance tłuszczowej. Stosowanie ostropestu plamistego w połączeniu ze zbilansowaną dietą i ćwiczeniami może pomóc powrócić do zdrowej sylwetki.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY