sobota, 20 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Panele fotowoltaiczne — czy są jeszcze opłacalne?

Fotowoltaika jest najszybciej rozwijającą się nową technologią w Polsce, co zresztą doskonale widać na dachach budynków firmowych czy zwykłych budowli mieszkalnych. Ludzie zaczęli odkrywać, że ta niepozorna z początku branża zaczyna zyskiwać na ogromnej popularności i zaczynają się nią coraz bardziej interesować zwyczajni mieszkańcy. Od kilku lat stawiany jest duży nacisk na Odnawialne Źródła Energii. Jednak przez ostatni rok zanotowano wyraźny spadek instalacji fotowoltaicznych, chociażby z powodu nowego systemu naliczania. Dlatego czy montaż fotowoltaiki jest dalej opłacalny?

Fotowoltaika — zalety

Ze względu na stale rosnące ceny surowców, takich jak węgiel, ropa czy gaz, wszyscy obywatele są obciążeni ogromnymi rachunkami. Co więcej, na przyszły rok zdecydowanie wzrosną ceny prądu, co już teraz stanowi to poważny problem dla wielu placówek w całej Polsce. Aby jeszcze zapobiec drastycznym kosztom w 2023 roku, warto zastanowić się nad panelami fotowoltaicznymi. Przede wszystkim zyska się większą niezależność od podwyżek cen energii. Posiadając własną „mini elektrownię” stajemy się jednocześnie producentami, jak i konsumentami energii, czyli prosumentami. Panele fotowoltaiczne Poznań dają wiele możliwości technologicznych za sprawą wprowadzonego w połowie tego roku systemu rozliczania za prąd, tzw. net-billing. 

Na jakiej zasadzie obecnie się rozlicza? Oznacza to, że całość wyprodukowanej energii trafia do depozytu i obecnie prosument może sprzedać nadwyżki do sieci, natomiast w przypadku niedoboru elektryczności z powrotem je odzyskać poprzez ich kupno. Wykorzystywanie niewyczerpywalnej energii pozwala przynieść zyski i oszczędności. Jest to doskonała inwestycja dla właścicieli gospodarstw domowych na długie lata.

Panele fotowoltaiczne — koszt

Ile będzie kosztować taki montaż? Przede wszystkim zależy to od miejsca położenia fotowoltaiki, a także docelowej mocy energii, jaką będziemy chcieli w stanie uzyskać. Średni koszt instalacji paneli fotowoltaicznych oscyluje w granicach 15-20 tys. złotych. Możemy jednak liczyć na uzyskanie dofinansowania w ramach programu „Mój Prąd 4.0”, który udziela dotacji dla wnioskodawców zarówno na montaż, jak i magazyny energii. Jeśli nadal nie wiesz, na jaką moc możesz sobie pozwolić albo nie jesteś jeszcze w pełni zdecydowany, umów się na instalacja paneli fotowoltaicznych wycena i dowiedz się więcej o projekcie całej instalacji, który zostanie zaprezentowany przez specjalistów. 

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY