tworzenie stron internetowych
Strona głównaBUDOWNICTWOPłytki na schody – jakie wybrać?

Płytki na schody – jakie wybrać?

Schody muszą być przede wszystkim bezpieczne i praktyczne w użytkowaniu. Dobra przyczepność jest niezbędna do zmniejszenia ryzyka upadku. Dlatego też wybór płytek na schody jest tak istotny. Płytki powinny być wytrzymałe i trwałe, a także łatwe w utrzymaniu. Równie istotne są ich walory estetyczne nadające całej konstrukcji wyjątkowego charakteru.

Jakie parametry warto wziąć pod uwagę przy wyborze płytek schodowych?

Płytki schodowe mają decydujący wpływ na poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkowania schodów. Z tego względu jednym z parametrów, które należy uwzględnić, jest antypoślizgowość. Płytki powinny być skonstruowane w taki sposób, aby minimalizować ryzyko upadku. Dodatkową zaletą jest więc pokrycie powierzchni szkliwem lub impregnatem antypoślizgowym.

Niebagatelne znaczenie ma odporność na substancje chemiczne i zabrudzenia. Płytki schodowe nie powinny się odbarwiać nawet pod wpływem działania czynników zewnętrznych. Oprócz tego warto wybierać płytki o stopniu ścieralności od klasy 3 do 5. Produkty mieszczące się w przedziale charakteryzuje wysoka wytrzymałość. Przed zakupem należy sprawdzić także stopień nasiąkliwości. Najkorzystniej wybierać płytki o nasiąkliwości nieprzekraczającej 3% lub płytki mrozoodporne o nasiąkliwości poniżej 0,5%.

Płytki schodowe zewnętrzne – krótki przegląd rozwiązań

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w przypadku schodów zewnętrznych są płytki ceramiczne klinkierowe lub gresowe. Dlaczego? Są one zbudowane z materiałów ekologicznych i naturalnych, a ponadto ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Płytki schodowe zewnętrzne powinny wyróżniać się niską nasiąkliwością wody i właściwościami antypoślizgowymi. Takimi parametrami cechują się między innymi płytki na schody Paradyż. Dzięki temu zyskują one coraz większą popularność wśród użytkowników.

Płytki klinkierowe są wytrzymałe i odporne na skrajne warunki atmosferyczne. Dodatkową zaletę stanowi ogniotrwałość. Klinkier jest łatwy w czyszczeniu, a ponadto na jego powierzchni nie powstaje pleśń i grzyb. Kafelki w klinkierowych płytkach schodowych są wykonane z gliny, która nadaje im naturalną barwę. Z kolei płytki schodowe gresowe wyróżniają się niską nasiąkliwością oraz wysoką żywotnością. Antypoślizgowe wypukłości na brzegach zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Płytki są dostępne w różnych wzorach i kolorach.

Płytki na schody wewnętrzne – o czym należy pamiętać?

Klinkier i gres to materiały, które mogą sprawdzić się również w przypadku schodów wewnętrznych, ale nie jest to jedynie rozwiązanie. Ważne, aby płytki były dobrane do specyfiki wystroju. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się drewnopodobne płytki na schody. Stanowią one połączenie estetyki naturalnego drewna i wytrzymałości gresu. Ponadto są odporne na wilgoć i przesuszenia, co zwiększa ich żywotność.

Innym sposobem ozdobienia wnętrza jest zastosowanie płytek Paradyż. Warto podkreślić, że płytki na schody Paradyż można zastosować zarówno na zewnątrz, jak również wewnątrz budynku. Produkty są wykonane z wysokiej klasy surowców, dzięki czemu wyróżniają się niską nasiąkliwością. Zastosowane w płytkach motywy nawiązują do natury, co nadaje im ponadczasowego charakteru. Unikalne wzornictwo pozwala na stworzenie wyjątkowych, oryginalnych aranżacji.

Dekordia.pl to firma funkcjonująca na rynku już od 2008 roku. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami oferuje swoim klientom najwyższej klasy płytki ceramiczne, panele podłogowe oraz szereg innych produktów niezbędnych do aranżacji wnętrz. Niezwykle cenione są dostępne w asortymencie sklepu płytki na schody, które wyróżnia nie tylko wysoka wartość wizualna, ale też duża funkcjonalność.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE