środa, 22 maja, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Pożyczki unijne dla firm – czym są i kto może z nich skorzystać?

Utrzymanie płynności finansowej ma kluczowe znaczenie dla sprawnego prowadzenia firmy. Z kolei jeśli chcemy umacniać swoją pozycję na rynku, musimy zadbać o odpowiedni rozwój. To jednak wymaga dość dużego nakładu finansowego. Skąd zatem pozyskać dodatkowe środki na rozwój firmy? Bardzo dobrym rozwiązaniem są unijne pożyczki dla przedsiębiorców. Dowiedz się, jak działają pożyczki unijne dla firm i kto może z nich skorzystać.

Czym są pożyczki unijne dla przedsiębiorców?

Unia Europejska od dawna starała się znaleźć rozwiązania umożliwiające wsparcie mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które są ważne dla gospodarki rynkowej i zapobiegania monopolizacji rynku. Z tego powodu MŚP od dawna mogą ubiegać się o pożyczki UE. Czym różnią się od kredytów bankowych? Kredyty unijne oferowane są na korzystniejszych warunkach niż kredyty rynkowe. Oznacza to, że charakteryzują się niższym oprocentowaniem i są dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

Co ważne, pożyczki dla firm z funduszy unijnych można wykorzystać wielokrotnie. Zanim jednak ponownie złożymy wniosek o finansowanie, musimy spłacić stary dług. Pomoc finansowa udzielana przedsiębiorstwom z funduszy europejskich ma służyć rozwojowi gospodarczemu Polski. Jeśli więc kwalifikujesz się jako firma, która może skorzystać z tego rozwiązania, warto je rozważyć.

Pożyczki unijne dla firm z sektora MŚP – kto może skorzystać?

Budowa firmy, a następnie jej prowadzenie wymaga znacznych nakładów finansowych. Aby zdobyć korzystne finansowanie, warto rozważyć różne możliwości. Niestety banki niechętnie udzielają kredytów młodym firmom, a nawet doświadczone firmy nie zawsze mogą posiadać wysoki poziom zdolności kredytowej. W obu przypadkach z pomocą przyszły pożyczki unijne dla przedsiębiorstw.

Warto zaznaczyć, że pożyczki unijne dla MŚP nie są odpowiednie dla każdego. Ten rodzaj pomocy finansowej skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Aby otrzymać pożyczkę unijną musimy spełnić kilka warunków. Po pierwsze, nie możemy zatrudniać więcej niż 250 osób. Po drugie, nasz roczny obrót nie może przekroczyć 50 milionów euro. Kolejnym warunkiem jest to, że musimy posiadać siedzibę firmy na terenie województwa, w którym składany jest wniosek o pożyczkę. Na koniec musieliśmy udowodnić, że nie mamy wystarczających środków na realizację projektu.

Jak skorzystać z pożyczki unijnej dla firmy?

W większości województw znajdziemy Regionalne Fundusze Rozwoju. W Warszawie działa Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. który aktualnie w ofercie posiada dwa produkty: Pożyczka Hipoteczna oraz Pożyczka Jeremie2.

pożyczka hipoteczna dla firm
Pożyczki dla przedsiębiorców Mazowieckie

Aby otrzymać pożyczkę wystarczy złożyć odpowiedni wniosek i kompletną dokumentację. Warto jednak skorzystać z pomocy doradcy klienta. Eksperci pomogą nam wybrać najlepszy dla naszej firmy produkt i wskażą wymagane dokumenty. Dzięki pomocy doradcy klienta otrzymujemy szybką weryfikację wniosku i zwiększamy szanse na zdobycie potrzebnego do rozwoju ich firmy.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY