wtorek, 16 kwietnia, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Strony WordPress w 2022 roku – to musisz wiedzieć!

Strony wordpress są podstawą wszystkich Twoich działań w zakresie marketingu cyfrowego. Twoja optymalizacja wyszukiwarek (SEO), media społecznościowe, reklamy typu pay-per-click (PPC) i kampanie marketingowe e-mail wskazują na Twoją witrynę. Biorąc pod uwagę tak istotną rolę w Twoim sukcesie, projekt i funkcjonalność Twojej witryny muszą być egzekwowane zgodnie z najlepszymi praktykami w branży oraz najnowszymi trendami i oczekiwaniami klientów.

Firmy są coraz bardziej świadome znaczenia obecności cyfrowej: możesz uzyskać dostęp tylko do ograniczonej liczby osób z fizyczną lokalizacją – ale z dobrą witryną internetową możesz mieć tysiące (jeśli nie miliony) osób jednocześnie odwiedzać Twój sklep internetowy, kiedykolwiek. Strony internetowe Warszawa są tworzone z wykorzystaniem najlepszych rozwiązań technologicznych, aby uzyskać dostęp do ogromnej bazy użytkowników Internetu. Według Site Efy, obecnie istnieje ponad 1,1 miliarda stron internetowych, a przewiduje się, że liczba ta podwoi się w nadchodzących latach, zwłaszcza po pandemii COVID-19.

Statystyki prezentowane na tym blogu pokazują najnowsze osiągnięcia w projektowaniu stron internetowych oraz aktualne oczekiwania konsumentów. Zaktualizuj więc swoją strategię projektowania stron internetowych za pomocą naszej kompilacji statystyk projektowania stron internetowych 2022, aby Twoja firma wyróżniała się w przepełnionej przestrzeni online.

Strony WordPress – pierwsze wrażenia nadal mają znaczenie w 2022 r.

Odwiedzający potrzebują 50 milisekund, aby wyrobić sobie opinię o Twojej firmie na podstawie projektu Twojej strony internetowej. (Zachowanie i technologia informacyjna, 2011). Projektanci stron internetowych tacy jak Agencja Interaktywna Warszawa mają mniej niż sekundę, aby zrobić doskonałe pierwsze wrażenie. Te pierwsze 50 milisekund określa, czy użytkownik zostanie, czy też na dobre opuści Twoją stronę. Na pierwsze wrażenie wpływa wiele czynników, w tym struktura, kolorystyka, teksty, czcionki i odstępy.

Badania przeprowadzone przez Google ujawniły, że ludzie formułują sądy estetyczne poprzez wizualną złożoność i prototypowość (miara tego, jak reprezentatywny jest obiekt dla kategorii). Strony internetowe o niskiej złożoności wizualnej i wysokiej prototypowości bardziej przemawiają do internautów. Oznacza to, że aby przyciągnąć uwagę użytkownika w ciągu pierwszej sekundy, Twoja witryna musi:

• Prosty – Minimalizm od kilku lat jest jednym z najbardziej zauważalnych trendów w projektowaniu stron internetowych ze względu na jego minimalną złożoność wizualną.
• Reprezentatywny — elementy wizualne powinny dokładnie odzwierciedlać Twoją markę.
• Znajomy – projekty stron internetowych, które są sprzeczne z oczekiwaniami użytkowników, mogą wywołać negatywne wrażenie. Na przykład firma meblowa powinna mieć stronę internetową, która wygląda tak, jakby sprzedawała meble, a nie cokolwiek innego.

Przemysł cyfrowy to bardzo konkurencyjny krajobraz. Jeśli nie możesz zrobić dobrego pierwszego wrażenia i ustalić swojej wiarygodności w kilka sekund, ryzykujesz, że zostaniesz wyprzedzony przez konkurencję.

strony wordpress
strony wordpress

Strony WordPress – przeglądanie mobilne to przyszłość

Siedemdziesiąt pięć procent internautów woli witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych.  Myśląc o prognozach trendów w projektowaniu stron internetowych 2022, właściciele firm powinni nadać priorytet optymalizacji mobilnej.

Bezproblemowa obsługa mobilna jest ważna dla konsumentów, ale według statystyk Google dotyczących projektowania witryn 2022, 96 procent konsumentów napotkało witryny, które nie są zoptymalizowane pod kątem przeglądania mobilnego. Jest to duży problem, zwłaszcza dla reputacji Twojej firmy, ponieważ 48 procent respondentów tego samego badania stwierdziło, że zirytowało ich odwiedzenie strony internetowej, która nie jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, a 36 procent miało wrażenie, że marnuje czas odwiedzając te witryny.

Oto sprawdzone metody uaktualniania strategii projektowania witryn mobilnych:

• Priorytety – wyświetlaj na swojej stronie tylko podstawowe elementy wizualne, które zwykle składają się z Twojego logo, dostępnego menu nawigacyjnego, wyczerpujących informacji o Twojej ofercie, wezwania do działania (CTA) i przycisku czatu na żywo.
• Używaj czytelnych tekstów – statystyki projektowania stron internetowych 2022 z NN Group pokazują, że użytkownicy czytają tylko 20 procent słów na stronie internetowej. Z tego powodu pogrubione czcionki są koniecznością, aby Twoja strona była możliwa do przeskanowania i zarządzania, aby czytelnicy mogli ją przetrawić.
• Optymalizacja układu mobilnego — ekrany telefonów komórkowych są mniejsze niż ich odpowiedniki w laptopach lub komputerach stacjonarnych. Idealnie, cele na urządzeniach ręcznych powinny mieć od siedmiu do dziesięciu milimetrów w celu dokładnego gwintowania. Pamiętaj też o „strefie kciuka” i umieść większość swoich interaktywnych treści, zwłaszcza wezwania do działania, w tym obszarze.

Trendy ciągle się zmieniają, a czasami trudno jest nadążyć. Wynajęcie agencji zajmującej się projektowaniem stron internetowych może być na bieżąco z najnowszymi standardami branżowymi dotyczącymi projektowania mobilnego. Ponadto usługi projektowania stron internetowych utrzymują optymalną wydajność Twojej witryny w wyszukiwarkach, aby zapewnić Ci najwyższe miejsce w rankingach wyników wyszukiwania.

Optymalizacja szybkości witryny powinna być priorytetem

Szanse na odbicie wzrastają do 32 procent, gdy czas ładowania strony wynosi od 1 sekundy do 3 sekund. (Google, 2017)
Statystyki projektowania stron internetowych 2022 pokazują, że optymalizacja szybkości witryny ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia współczynników odrzuceń (lub odsetka odwiedzających opuszczających witrynę po obejrzeniu tylko jednej strony). Przede wszystkim więc firmy muszą zdawać sobie sprawę z tego, ile czasu zajmuje załadowanie ich strony internetowej.

Według statystyk projektowania stron internetowych 2022 z Kissmetrics, 47% użytkowników online oczekuje, że strona internetowa załaduje się w pełni w ciągu dwóch sekund. Konsumenci w erze cyfrowej mają krótki czas koncentracji i są bardziej skłonni odbić się od Twojej witryny, aby kliknąć następny wynik wyszukiwania, jeśli prędkość Twojej witryny jest zbyt niska.

Na szczęście istnieją sposoby na skrócenie czasu ładowania witryny. Oto najlepsze praktyki optymalizacji szybkości witryny:

• Monitoruj prędkość — wiele czynników wpływa na czas ładowania witryny, dlatego warto regularnie go monitorować. Ta praktyka pomaga wcześnie wykryć wszelkie problemy, umożliwiając wprowadzenie niezbędnych ulepszeń, zanim staną się poważnymi problemami.
• Kompresuj rozmiary obrazów — obrazy są dużymi plikami i znacząco wpływają na szybkość witryny. Według statystyk projektowania stron internetowych 2022 firmy Yotta, zmiana rozmiaru 22 MB obrazów do 300 KB spowodowała 70-procentowe skrócenie czasu potrzebnego na interakcję użytkowników z witryną.
• Zmniejsz liczbę wtyczek — jeśli masz witrynę WordPress, wtyczki mogą znacznie poprawić szybkość i wydajność witryny. Jednak zainstalowanie zbyt wielu może spowolnić.

Niektóre praktyki są wysoce techniczne i mogą być trudne do wykonania dla właścicieli firm, zwłaszcza tych, którzy nie mają doświadczenia w tworzeniu stron internetowych. Na przykład hosting, który może spowodować lub przerwać czas ładowania strony, wymaga umiejętności technicznych i doświadczenia.

Skorzystanie z usług agencji zajmującej się projektowaniem stron internetowych jest opcją, aby pozostać na bieżąco z trendami w projektowaniu stron internetowych w zakresie optymalizacji szybkości witryny. Eksperci z agencji zajmującej się projektowaniem stron internetowych świadczą usługi hostingowe, aby zapewnić dłuższy czas pracy bez przestojów i szybsze ładowanie.


 

śledź na bieżąco nasz blog lifestyle

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY