środa, 22 maja, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Ważenie podkową

Gdy myślimy o wadze, na myśl przychodzi nam waga, która leży u nas w łazience, czy może waga z naszej kuchni. Wagi domowe są popularne, lecz nie są jedynym przeznaczeniem wag. Przemysł używa różnego rodzaju wag, a o jednej z nich opowiemy w artykule.

W przemyśle spotykamy się z większymi ciężarami, które trzeba zważyć, nie tylko producenci, którzy muszą wymierzyć dokładną ilość surowców, które potrzebują do produkcji swoich produktów oraz do zważenia ich po stworzeniu, tak samo jak robiłby to zwykł człowiek w kuchni, sprawdzając czy ma odpowiednią ilość mąki, soli, cukru czy innych potrzebnych mu rzeczy do ugotowania swojego dania. Wagi przemysłowe, pomimo nazwy nie mają wykorzystania jedynie w przemyśle, zobaczymy je w handlu, na przykład w sklepach, magazynach czy supermarketach. Każda z wymienionych placówek potrzebuje specjalnie przygotowanej pod ich potrzeby wagi. Waży się towar, który dopiero został dostarczony, czy już znajduję się na magazynie. Jedną z takich wag są wagi paletowe, których budowa i kształt zostały skonstruowane aby idealnie wykonywały powierzone im zadanie.

Otóż w sklepach, magazynach czy super i hipermarketach towar często przyjeżdża na europaletach, są to palety umożliwiające wygodny transport towarów czy to ciężarówkami czy w inne sposoby. Placówki, które wymienialiśmy i nie tylko, często na swoim wyposażeniu posiadają wagę w kształcie litery U, stąd właśnie bierze się tytuł naszego artykułu. Ta podkowowa waga umożliwia łatwe zważenie europalety wraz ze wszystkimi towarami, które się na niej znajdują. Towar wraz z europaletą, nakłada się na wagi paletowe za pomocą wózka widłowego, bądź paletowego, co umożliwia całkiem szybkie, wygodne, łatwe, i przede wszystkim precyzyjne zważenie przedmiotów, które wjechały na zaplecze naszego sklepu, czy magazynu. Tak jak wspominaliśmy jej konstrukcja została dopasowana specjalnie pod powierzone jej zadanie, dlatego właśnie układa się w kształcie U, aby móc wygodnie zważyć europaletę. Waga paletowa jest też całkiem lekka, więc można przenosić ją łatwo z jednego do drugiego miejsca. Jedną wadą, może być fakt, że wagi te posiadają niestety bardzo często limity wagowe, więc odpowiedni dobór wagi jest bardzo ważny, gdyż nie chcielibyśmy jej w żaden sposób uszkodzić. Korzystanie z wagi paletowej jest bardzo wygodne, umożliwia szybkie zważenie towaru, dopiero co dostarczonego, który opuścił ciężarówkę, a więc w celu chociaż podstawowego upewnienia się, że zamówienie się zgadza możemy szybko zważyć nasz towar. Korzystamy wtedy jedynie z naszej wagi i wózka paletowego, a mimo to jesteśmy w stanie precyzyjnie zważyć ciężar brutto i netto palet, z towarem, który zamawialiśmy.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY