środa, 19 czerwca, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Wózki widłowe — co powinieneś o nich wiedzieć

Wózki widłowe to pojazdy, które są jednymi z najważniejszych w logistyce na całym świecie. Spotkamy je w niezliczonych ilościach na halach magazynowych i poza nimi, gdzie robią to, w czym są najlepsze. Z reguły mowa tu oczywiście o przewożeniu palet z punktu A do punktu B na terenie magazynu. Co warto wiedzieć o wózkach widłowych?

Rodzaje wózków widłowych

Jedną z podstawowych rzeczy, którą po prostu trzeba wiedzieć o wózkach widłowych, jest ich podział ze względu na rodzaje. Wózki widłowe najczęściej dzielimy ze względu na sposób ich napędu. W ten sposób najbardziej podstawowe konstrukcje to wózki ręczne. Są to tak zwane paleciaki, które zastosowanie znajdują na małych magazynach. Z racji na to, że są napędzane siłą mięśni, można z ich pomocą podnieść palety jedynie na wysokość rzędu 30 centymetrów.

Tego problemu nie ma w wypadku spalinowych wózków widłowych. Te pojazdy również są jednak objęte pewnymi ograniczeniami. Najczęściej działają na benzynę lub olej napędowy. Z racji na emisję spalin można ich używać tylko na otwartych przestrzeniach. Wyjątkiem są specjalne modele z rozbudowanych systemem filtracji spalin, z których i tak można korzystać tylko na dobrze wentylowanych halach.

Ostatni typ, który nie jest ograniczany w jakimkolwiek stopniu to elektryczne wózki widłowe. Napęd biorący się z jednostki elektrycznej sprawia, że takie wózki są jednymi z najsprawniejszych i najczęściej spotykanych w magazynach.

Zastosowania wózków widłowych

Podstawowe zastosowanie wózków widłowych to oczywiście transport palet. Z tego powodu mają one ogromne znaczenie w branży logistycznej. Wózki widłowe pracują podczas rozładunku ciężarówek i kontenerów trafiających na magazyn, a następnie przenoszą wszystkie palety w jego obrębie.

W zasadzie wszędzie celem stosowania wózków widłowych jest odciążenie człowieka. Pozwalają one na podnoszenie nawet bardzo ciężkich, a do tego sporych przedmiotów bez większego wysiłku. To z kolei znacząco usprawnia cały proces logistyczny.

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY