tworzenie stron internetowych
Strona głównaBUDOWNICTWOZakładamy firmę budowlaną krok po kroku

Zakładamy firmę budowlaną krok po kroku

Założenie firmy budowlanej wydaje się być w dzisiejszych czasach doskonałym pomysłem na biznes. Niemniej jednak należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, aby móc osiągać jak największe zyski. Oto, jak założyć firmę budowlaną.

Formalności, których trzeba dopełnić

Każdy, kto zakłada firmę, musi wybrać jej formę prawną oraz sposób opodatkowania. Branża budowlana znajduje się pod szczególnym rygorem prawnym, dlatego wybory te warto skonsultować z prawnikiem oraz doradcą podatkowym. Sporne pozostaje na przykład kwestia podatku VAT, dlatego od razu lepiej upewnić się, że działamy zgodnie z prawem. Kolejnym krokiem jest wybór siedziby. Choć firma budowlana świadczy usługi w terenie, to jednak klientów przyjmuje w biurze. Nie musi być ono duże, jednak dobrze, aby znajdowało się w atrakcyjnej dla klienta lokalizacji. Dzięki temu łatwiej do nas trafi. Po założeniu działalności przychodzi pora na zatrudnienie pracowników. Na początek dobrze jest zatrudnić jednego lub dwóch fachowców, tak aby móc od razu realizować zlecenia dla klientów, a jednocześnie nie ponosić przy tym zbyt wysokich kosztów.

Gdzie najlepiej prowadzić firmę budowlaną?

Warto mieć świadomość, że firma budowlana świadczy usługi na terenie całego miasta, a zazwyczaj nawet i województwa, w którym działa. Dlatego też dobrze jest wybrać właściwe miejsce, w którym będziemy prowadzić nasz biznes. Czasami nie możemy sobie na to pozwolić z oczywistych względów, takich jak na przykład posiadanie rodziny. Wtedy też decydujemy się założyć firmę w miejscowości, w której mieszkamy. Jeśli jednak mamy wybór, to dobrze jest postawić na województwo śląskie – gęsto zaludnione, gdzie zapotrzebowanie na usługi budowlane jest ogromne. Duży popyt na usługi budowlane charakteryzuje też województwo świętokrzyskie. To właśnie tam warto prowadzić firmę, jeśli chcemy osiągać jak największe przychody. Nie oznacza to jednak, że w innych województwach nasza firma nie odniesie sukcesu – wręcz przeciwnie, bowiem rynek usług budowlanych zmienia się w sposób dynamiczny. Dobrym przykładem jest Szczecin, w którym realizuje się coraz więcej inwestycji, a jeszcze do niedawna był on nieco zapomnianym miastem.

Dobry biznesplan

Każdy przedsiębiorca, także ten, który chce działać w branży budowlanej, powinien w pierwszej kolejności stworzyć dobry biznesplan. Okazuje się on być niezbędny, gdy ubiegamy się o jakiekolwiek dodatkowe źródło finansowania, w tym na przykład kredyt bankowy. W biznesplanie określa się oczekiwane przychody, a także szacowane koszty prowadzenia działalności przez kolejny rok lub dwa lata.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE