wtorek, 20 lutego, 2024
strony internetowestrony internetowe

POLECANE

pozycjonowanie stron warszawapozycjonowanie stron warszawa
warszawa infowarszawa info
pożyczki dla firmpożyczki dla firm

Podobne wpisy

Założenie licznika prądu – jak zrobić to krok po kroku?

Licznik energii elektrycznej to urządzenie, które śledzi zużycie energii elektrycznej. Energia elektryczna nie jest darmowa, chyba że samodzielnie pozyskujesz ją ze słońca, a nawet w takim przypadku będziesz potrzebował sposobu na zmierzenie ilości wytworzonej energii. W tym właśnie miejscu pojawiają się liczniki energii elektrycznej.

Liczniki energii elektrycznej są zwykle umieszczane w miejscu, gdzie linie energetyczne wchodzą do budynku. Licznik energii elektrycznej pracuje dla Twojego budynku śledząc zużycie energii i wyświetlając całkowitą ilość energii, którą zużyłeś od momentu jego zainstalowania. Mierzą one zużycie energii w kilowatach (kWh). Wat jest najmniejszą jednostką energii elektrycznej, a kilowat równa się tysiącu watogodzin. Liczniki energii elektrycznej mogą wyświetlać informacje w formacie cyfrowym lub tarczowym. Aby uzyskać ilość energii zużytej w danym miesiącu lub innym okresie, wystarczy wykonać dwa odczyty i odjąć odczyt numer dwa od odczytu numer jeden.

Założenie licznika prądu

Aby upewnić się, że żadne z urządzeń elektrycznych nie może się spiąć lub uszkodzić, należy obejść dom lub firmę i upewnić się, że wszystko, co jest elektryczne, jest wyłączone i odłączone. Należy również wyłączyć wszystkie światła i upewnić się, że w lodówce lub zamrażarce nie ma nic, co mogłoby się szybko zepsuć, ponieważ moc zostanie wyłączona na pewien czas. Za pomocą klucza odkręć osłonę do przewodu wysokiego napięcia oraz osłonę do przewodu uziemiającego. Ponieważ Twój prąd jest odcięty nie powinieneś mieć problemu z tym krokiem. Użyj nożyc do cięcia drutu, aby odciąć etykietę zabezpieczającą, co pozwoli Ci zdjąć licznik. Pociągnij miernik do siebie i wyjmij go z gniazda. Z tego miejsca zobaczysz zaciski przyłączeniowe i przewód uziemiający, które są utrzymywane w miejscu przez uchwyt przypominający zacisk, który jest połączony śrubą. Te terminale są w zestawach po trzy – jeden zestaw zwany stroną linii i jest podłączony do słupa serwisowego, a drugi to strona obciążenia, która jest podłączona do domu lub firmy. Jeśli na zaciskach jest warstwa izolacji, to użyj ściągacza do drutu, aby ją usunąć. Gdy to zrobisz zobaczysz, że dwa zewnętrzne przewody na każdym zestawie są czarne (są to przewody gorące), a środkowy przewód będzie biały lub będzie miał białą taśmę wokół niego (jest to przewód neutralny). Podłącz przewody do odpowiednich miejsc na nowym liczniku elektrycznym, wsuwając je w odpowiednie miejsce i przykręcając śrubokrętem. Przewody po stronie linii powinny być podłączone do górnych zacisków na nowym mierniku, podczas gdy dolne zaciski są dla przewodów po stronie obciążenia. Umieść nowy licznik w gniazdku i ponownie podłącz przewód zasilający wysokiego napięcia oraz przewód uziemiający. Przed ponownym włączeniem zasilania zaleca się, aby elektryk lub inny profesjonalista obejrzał instalację. Ma to na celu upewnienie się, że wszystko zostało wykonane prawidłowo i że nie spowoduje to żadnych szkód w majątku lub jakiejkolwiek szkody dla siebie lub rodziny. Plomba na licznik to element, który powinien być nałożony po skończeniu wszystkich prac.

plomby.biz


 

Śledź na bieżąco nasz blog lifestyle

Anita Walczak
Anita Walczak
Właścicielka agencji interaktywnej AW PROJEKT, a także trzech serwisów blogowych (praktycznyblog.pl, ubrand.pl, creditbanque.pl) oraz warszawskiego portalu internetowego Warszawa Info! (warsawcity.info). Z zawodu SEO Specjalist & Web Developer. Zainteresowania: fotografia, grafika, podróże, psychologia, kino, literatura, lifestyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE ARTYKUŁY