tworzenie stron internetowych
Strona głównaBLOG LIFESTYLOWYCzy warto mieszkać na Wilanowie?

Czy warto mieszkać na Wilanowie?

Wśród popularnych ostatnimi czasy tematów znajdują się nowe mieszkania w Wilanowie. W związku z korzystnymi cenami i luksusowym wykończeniem tych lokali coraz więcej osób zastanawia się, czy warto zamieszkać w tej dzielnicy Warszawy. Czy Wilanów to atrakcyjne miejsce dla nowych mieszkańców? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości poniżej.

O Wilanowie słów kilka

Wilanów jest dzielnicą Warszawy położoną w lewobrzeżnej części miasta. Jeszcze w połowie XX wieku była to siedziba gminy wiejskiej Wilanów, jednak uległa wcieleniu do miasta stołecznego.

Wilanów wcześniej był określany nazwą Milanów, co uległo zmianie w drugiej połowie XVII wieku. Obecna nazwa prawdopodobnie wywodzi się od nazwy pałacu: Villa Nova, który został zakupiony przez Jana III Sobieskiego w 1677 roku.

Wiele nowych inwestycji

W chwili obecnej Wilanów jako dzielnica Warszawy rozwija się niezwykle dynamicznie. Co więcej, wszelkie mieszkania na sprzedaż w Wilanowie świetnie wpisują się w charakter całej dzielnicy. Jako że starsze budownictwo zachwyca stylowym wyglądem, a także nieco ekskluzywnym wykończeniem – firmy deweloperskie starają się wpisywać w ten trend, tworząc mieszkania, które zapewniają przyszłym mieszkańcom dawkę luksusu. Dodatkowo nowe budownictwo w żaden sposób nie wpływa negatywnie na charakter całego Wilanowa. Jeśli już – to stanowi jego doskonałe uzupełnienie.

Doskonale skomunikowany fragment miasta

Mieszkańcy Wilanowa nie mogą narzekać na zbyt słabą komunikację tego fragmentu miasta z resztą Warszawy. Choć podróż może zająć trochę czasu (w końcu miasto stołeczne jest naprawdę duże!) – komunikacja miejska dojeżdża z Wilanowa właściwie w każdy zakątek Warszawy. To sprawia, że dotarcie do pracy, a także rodziny czy znajomych bez korzystania z własnego samochodu jak najbardziej jest możliwe.

Uczta kulturalna dla każdego

Choć jeszcze kilka lat temu mieszkańcy Wilanowa dość słusznie podnosili, że ilość obiektów kulturalnych znajdujących się w tej części Warszawy jest znikoma, ta sytuacja ulega ciągłej poprawie. W chwili obecnej na Wilanowie można znaleźć wiele ciekawych muzeów, kina, kawiarnie i wiele innych punktów, które zapewnią niezwykle przyjemne spędzanie wolnego czasu mieszkańcom.

Wśród dostępnych opcji znajdują się między innymi Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego czy niezwykle ciekawe, stosunkowo niedawno otwarte, Muzeum Plakatu. Warto także nadmienić, że Wilanów oferuje również szereg ciekawych aktywności dla dzieci, co jest szczególnie istotną informacją dla rodziców. Interesujące place zabaw oraz zamknięte sale zapewnią najmłodszym mnóstwo zabawy w ciągu całego roku.

Luksus w przystępnej cenie

Zdecydowaną zaletą, która wyróżnia Wilanów na tle innych fragmentów miasta, są również przystępne ceny nieruchomości. Jeśli porównać to, ile przyjdzie nam zapłacić za metr kwadratowy mieszkania na sprzedaż w Wilanowie w porównaniu z tym samym parametrem innych części Warszawy – koszt jest zdecydowanie niższy. To sprawia, że wiele młodych osób decyduje się na zakup lokalu właśnie w tej dzielnicy – dobra komunikacja, wciąż rozwijająca się infrastruktura kulturalna i niezwykle stylowy wygląd budynków w tym miejscu sprawiają, że jest ono doceniane niemalże przez każdego.

Nowe mieszkania w Wilanowie nie ustępują stopniem luksusu tym, które powstały na terenie dzielnicy lata temu, co sprawia, że każdy może poczuć się odrobinę jak król Sobieski w swym pałacu. Stylowo zaprojektowane, ale jednocześnie funkcjonalne mieszkania są na wyciągnięcie ręki każdego!

Z dala od zgiełku w samej stolicy

Niewątpliwą zaletą Wilanowa jest również to, że choć teoretycznie stanowi ono część największego miasta Polski – Warszawy, wciąż zachowuje swój lekko małomiasteczkowy charakter. Duża ilość zieleni, a także zaskakujący spokój, gdy pomyśli się o tym, że znajdujemy się w stolicy kraju, sprawiają, że to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, a także osób, które poszukują spokoju.

Możliwość kontemplacji zieleni, wiele parków do spacerowania oraz brak zgiełku typowego dla ogromnych miast bez konieczności rezygnowania z możliwości zawodowych, jakie daje zamieszkiwanie Warszawy, sprawiają, że Wilanów staje się coraz popularniejszą lokalizacją na terenie miasta stołecznego.

Jak widać, mieszkania w Wilanowie są inwestycją, która jest godna uwagi potencjalnych nowych mieszkańców. To dzielnica Warszawy, która łączy w sobie niepowtarzalny charakter małego miasteczka z komfortem, jaki daje zamieszkiwanie w metropolii.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Reklamastrony internetowe łódźstrony internetowe łódźstrony internetowe łódź

REKLAMA

Reklamastrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpressstrony internetowe wordpress

POPULARNE WPISY

OSTATNIE KOMENTARZE